| alexandru_6146 a întrebat:

Salut TPU...mi-am achizitionat o pereche de porumbei voiajori si avea si un pui langa ei dar aproape zbura si acum zboara bine, dar parintii s-au calcat de 4-5 ori pana acum si el nici nu o trimite la cuib si a trecut 3 saptamani decand puiul a plecat din cuib...vor oua? Multumesc, P.S. I-am avut altundeva in timp ce s-au imperecheat si apoi i-am bagat iar in voliera ca celelalte perechi nu ii lasa sa se calce are ceva?/

Răspuns Câştigător
| DjSheepyOfficial a răspuns:

O sa faca ei oua stai linistit. Nu cred ca are nimic asi gasesc ei timp sa se calce daca iai mutat o sa mai dureze ceva timp pana o sa faca oua. Ati spun din proprie experienta.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cand le schimbi locul, asa se intampla.Stai fara grije se vor imperechea cat de curand.

| alexandru_6146 explică:

Onasis1961 s-au imperecheat dar el nu o trimite la cuib, adica nu umbla dupa ea si nu zboara dupa ea, ca si cum nu ar fi pereche ea zboara el sta...de 2 saptamani s-au imperecheat dar nimic...