| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau benzi led pentru birou stiti voi cum au unji ytberi. Am gasit pe eMAG singura banda led ieftina cu reviewuri pozitive dar in titlu scrie " BANDA LED TV" si in descriere scrie si pentru mobilier.
https://m.emag.ro/......DQY59HBBM/
Eu vreau sa imi pun la birou in spate stiti voi, ar fi buna pentru asa ceva? Dar lipiciul o sa imi lase biroul "racait/jupuit" sau mai bine zis fara culoare unde am pus lipiciul, intelegeti voi...
Dau funda help pls

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut.
Este buna pentru birou, banda se alimenteaza prin mufa USB, deci o poti conecta la pc, sau la un incarcator de telefon.
Lipiciul de pe aceste benzi, de obicei este de la marca 3M, si e foarte puternic; ar putea sa jupeasca mobilierul daca demontezi vreodata banda, sa sa ramana bucati din banda lipicioasa. Deci trebuie sa alegi bine forma in care o lipesti, si asa sa o lasi.

1 răspuns:
| awspam a răspuns:

Ca idee cum am facut eu acasa. am luat o banda de 5metri si am lipit cu a mea banda cu lepcoplast pe rama de la geam iar extra am luat priza cu telecomanda pentru a le stinge cand ne punem la somn. 1200lumeni si 14w doar. zic ca e ok.