| Ioan489 a întrebat:

Vreau sa inchiriez un birou cu scopul de a intreprinde un proces de asamblare a unor produse din lemn. Credeti ca este ceva iesit din comun? Biroul face parte dintr-o cladire de birouri (pentru firme de transport, diverse activitati de firma... etc) si este constituit dintr-un simplu birou/mobilier de lucru, acompaniat de alte obiecte servind scopului incintei. Voi primi materialele de lucru cam o data pe saptamana si voi fi nevoit de a popula biroul cu recuzita respectiva. Credeti ca inchirierea unui astfel de birou este necorespunzatoare pentru acest tip de lucru? Ar fi ceva iesit din comun? happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Biroul nu este pentru activitate de productie, asa ca ar fi ceva iesit din comun. De altfel nici proprietarul si nici ceilalti chiriasi nu cred ca ar fi de acord cu aceasta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Într-un birou se presupune că se face muncă de birou. Iar dta dorești să dezvolți acolo un mic atelier de producție. Asta ai putea face cu acordul propietarului care ți-l închiiază, dar acesta nu va fi de acord. Ceea ce dta dorești să faci necesită autorizații speciale de la autorități, pompieri, Sanepid, care nu cadrează cu locația respectivă și nu le poți obține dta ca și chiriaș, ar cădea în sarcina propietarului, deci ai fi complet înafara legii cu activitatea ta acolo. Dacă te prinde, te dă afară imediat.