| NGeorgeM a întrebat:

Salutare.
In activitatile casnice voi folositi manusi de protectie de gradina? Sau doar cand faceti anumite activitati DIY cum ar fi sudura, lucrul cu metale sau cand stati cu mainile in apa mai mult?
Eu personal folosesc manusi de piele si manusi de nitril. Pentru exemplificare am gasit ceva tipuri de manusi aici https://www.victor-csv.ro/......cii/pag-2. Acuma, sotia si prietenii imi spun ca arunc banii degeaba. Eu asa m-am obisnuit. Chiar o fi o risipa de bani? La voi in gospodarie cum sta treaba?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu folosesc mânuși mereu. Doar uneori.

| kr.mdy a răspuns:

Eu pentru gradina, mai ales la trandafiri, pun manusi de sudura groase si la pamant sau iarba, dinalea cauciucate pe fata.