| tazmanian a întrebat:

Se poate scoate complet sângele menstrual dintr-un cearşaf de bumbac? Dar unul sintetic? Dacă da, cum şi cu ce?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Freci cu săpun și apă rece! Apoi, îl speli cu o soluție specială, (presupun că e alb?), respctiv ariel lichid, foarte bun. După, îl bagi în clor și iar la spălat să iasă mirosul țipitor de clor, nu-l lăsa prea mult în clor, ai grjiă!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate dar din mai multe spalari

| Fatamuntilor a răspuns:

Freaca pata cu apa rece si sapun. Apoi cateva ore in apa calduta cu Venish.La final in masina de spalat cu un detergent bun la 40 de grade.Ar trebui sa mearga.

| Roxana121 a răspuns:

Apa rece si sapunu, te vor ajuta.

| NiataNachShata a răspuns:

Se poate cu putina soda caustica happy dar foarte putina sa dai pe cearsaf si dupa cu putin clor dupa clocotesti si o bagi la spalat

| tazmanian explică:

Mulţumesc tuturor.