| suzanazamfi a întrebat:

Se pot scoate pete de oja de pe covor?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca cu benzina sau acetona, ca oricum nu poti sa-l distrugi mai tare decat e deja.

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti folosi Biocarpet(detergent pentru curatat carpete si covoare)
Daca nu reusesti foloseste putina benzina.
Daca rezultatele nu apar poti folosi cu succes bricheta.
Daca mai ai covoare noi mai avem solutii...Pa cuvant.

| alina si florin a răspuns:

Mai acetona 100% nu o acetona din aceea ieftina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai am incercat eu cu acetona si nu am facut decat sa intind pata de oja si mai mult... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca ti s-a intins pata mai tare...insista cu acetona(preferabil farmec, sa nu fie dizolvant pentru unghii!). Fraca usor cu vata imbibata in acetona si se duce. Daca nu, incearca cu diluant. Asta va merge sigur. Inainte sa le incerci pe cele de mai sus... testeaza'le pe o parte din covor care nu e vizibila. Toarna acolo oja si incerci sa o indepartezi. Daca e indepartata oja de acolo, incearca pe zona problema.happy. si eu am patit'o acum 2 zilelaughing. Succes!

| kitiku a răspuns:

Cu acetona, dar nu imbiba prea mult vata sau tamponul, sau dischete demachiante, bete de urechi...

| soso a răspuns:

Diluant nitro e solutia ideala

| Arbanieh_Gabriela_1972 a răspuns:

Am încercat toate metodele si distrugi covorul, special dacă e deschis la culoare. Singura metoda e sa lăsați sa se usuce foarte bine, apoi cu un pieptăn foarte des decojești ușor și ce rămâne tai ușor cu forfecuța de unghii.