| daniela_damian a întrebat:

Simt ca ma sufoc in garsoniera mea... Aveti vreo solutie magica pentru obtinut mai mult spatiu fara sa arunc lucruri din casa?

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Fara sa arunci lucruri din casa e un pic mai greu.Incearca sa-ti schimbi culoarea peretilor intr-una mai vesela, mai luminoasa.Rearanjeaza in asa fel sa ai mai mult spatiu pe mijloc. Sper ca nu ai masa cu 6 scaune in centrul camerei.Lumina e la fel de importanta, renunta la jaluzele, draperii etc.Lasa peretii goi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordinea si inmagazinarea lucrurilor mareste spatiul fizic, reorganizeaza pe categorii fiecare lucru in functie de utilitate

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa inveti sa nu mai fii asa posesiva.Triaza lucrurile pe categorii utile si mai putin utile si incearca sa renunti la unele dintre ele.Alta solutie din pacate nu ai.