| daniela_damian a întrebat:

Simt ca ma sufoc in garsoniera mea... Aveti vreo solutie magica pentru obtinut mai mult spatiu fara sa arunc lucruri din casa?

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Fara sa arunci lucruri din casa e un pic mai greu.Incearca sa-ti schimbi culoarea peretilor intr-una mai vesela, mai luminoasa.Rearanjeaza in asa fel sa ai mai mult spatiu pe mijloc. Sper ca nu ai masa cu 6 scaune in centrul camerei.Lumina e la fel de importanta, renunta la jaluzele, draperii etc.Lasa peretii goi.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa inveti sa nu mai fii asa posesiva.Triaza lucrurile pe categorii utile si mai putin utile si incearca sa renunti la unele dintre ele.Alta solutie din pacate nu ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordinea si inmagazinarea lucrurilor mareste spatiul fizic, reorganizeaza pe categorii fiecare lucru in functie de utilitate