| nikolettta a întrebat:

Stie cineva daca un balcon spart in felul urmator mai poate fi refacut astfel incat sa aiba usa si fereastra si cat de complicat si costisitor ar fi?

https://www.google.com/......ps?/search

Multumesc si fundita

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Orice balcon se poate reface. Multitudinea de cai prin care se poate e atiti de mare pe cit de mare e varietatea materialelor cu care se poate reface (caramida, bca, rigips, etc). Tot ce iti trebuie e ceva maruntis in buzunare, cu el poti cumpara materialele necesare, si o mina dibace va sti sa refaca balconul. Pe care desigur ca va trebui sa o platesti.
Complicat nu poate fi, cred ca un meserias intr-o zi l-ar reface. Costisitor, depinde de materialul folosit, poate cateva sute de lei. Cu tot cu manopera

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi. Imaginea din linkul dat arata o usa buna, geamul bun.

| Iote a răspuns:

Sau, sunt sparte si trebuie refacute ca in imagine?
Acolo e termopan. Depinde de dimensiuni si cate deschideri au usa si fereastra.