| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva in cat timp ma pot bucura de verdeata daca am plantat in ghiveci leustean si patrunjel?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca e cald unde le-ai pus cam intr-o luna. daca e plantat si nu semanat.

5 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Daca le ai in ghiveci,rupi doar crenguta nu si tulpina! cauta sa nu tragi tare de ele sa ranesti plantuta si le vei avea toata iarna, si eu am puse asa in ghiveci, de fapt jardiniere.in locul celor rupte cresc altele, de asta zic sa nu rupi tulpina, succes

| stejara2 a răspuns:

Lora,depinde de unde le-ai luat, leusteanul e musai sa fie semanat in rasadnita.Altfel sunt slabe sanse sa iasa...ies repede, succes

| Sabin91 a răspuns:

Tine si mai mult de o lunawinkingdepinde cum il ingrijestihappy...trebuie sa te ocupi de el.Succes!

| marwitch a răspuns:

Cam 2-3 saptamani daca sunt singure plantele in ghiveci, 4-5 saptamani daca mai sunt cu alta planta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lora,semintele ies mai greu dar la caldura poate in doua luni de sarbatori,posibil sa ai frunzulite verzi.dar daca ai rude la tara,dupa ce-si culeg patrunjelul,ia radacinile, le plantezi, le uzi si ele dau imediat.sau pe la fermele din badalan sau vanatori, gasesti multe radacini mici si dese.doua ladite cu din astea si ai mereu verdeata.