| MisterKat a întrebat:

Cum se pot inlatura pistruii? (intreb si eu doar, eu stiam de ceva naturist, cu leustean sau patrunjel...)
Multumesc pentru viitoarele raspunsuri! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| don_alex a răspuns:

Cunosti filmul "Pistruiatul"? Cand aveam 15 ani eram si eu pistruiat, dar vazand acel film nu am mai fost deranjat de acest lucru. Chiar aceste lucruri: alunite, pistrui, etc. ne fac uneori sa atragem atentia altora asupra noastra. Trebuie sa inveti sa te accepti asa cum esti. Succes.

9 răspunsuri:
| pisi dy a răspuns:

Iti iei o crema de fata buna cu factor de protectie mare( peste 25) si incepi sa te dai cu ea de primavara... dar sper ca n-oi fi tu, baiat, complaxat si preocupat de pistrui, Doamne fereste! Astea sunt apucaturi de domnisoara cocheta, nu de barbat verde! Ti s-o parea sexi sa faci cataplasme cu fierturi de leustean si patrunjel? Ceva de celulita nu vrei?

| MisterKat explică:

Sunt interesante toate raspunsurile! happy Eu cand merg la mare vara, imi ies pistrui pe spate, si dupa cateva zile dispar si apoi iar apar. Nu aveam cand eram ceva mai mic, dar din cauza ca am stat prea mult la soare au aparut acesti pistrui, sincer eu ii consider un pic cam ciudati... dar depinde acum happy O sa incerc o crema sau cand o sa merg la plaja o sa imi iau o crema cu cel mai mare factor de protectie! happy Inca pe fata nu am pistrui dar pot sa apara, asa ca aveti grija cat stati pe la soare.winking mai astept raspunsuri, multumesc mult de tot! happy Dani.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Pentru pistrui stiu ca sunt la Oriflame si la Avon niste creme speciale. Te mai poate ajuta, daca te stergi cu picaturi stoarse de la o lamaie.

| mIsTeR a răspuns:

Pistrui sunt fffffffff sexy au un farmec aparte...:-)

| iulia18 a răspuns:

Folosirea cremei de fata cu factor de protectie solara cat mai mare stopeaza aparitia pistruilor deci trebuie sa incepi sa o folosesti inainte sa vina caldura si sa iti apara pistruii. Oricum si eu am pistrui si pot spune ca au inceput sa imi placa pentru ca sunt draguti sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf? pistruii sunt sexylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai cu laser se pot îndepărta.
Eu, vara, după ce mă bronzez îmi apar pistrui pe față și sunt ok.
Care este de fapt problema? Eu îi găsesc interesanți pe cei cu pistrui, nu este un defect.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca cu suc de lamiie se inlatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca pistruii se inlatura dindute cu suc de poama verde.