| daniella4 a întrebat:

Stiti cumva o firma serioasa care pune termopane in Ploiesti? Si care face si reparatiile dupa montare? Multumesc

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tinind cont ca o usa de exemplu se monteaza in maxim o ora, ca nu e cine stie ce mare meserie, totul e sa ai grija sa fie pusa drept, si ca reparatiile de dupa montare necesita cateva ore, si nu le poate face chiar oricine, daca se vrea a fi colturile drepte, ma tem ca nu vei gasi prea repede pe cineva care sa puna termopane si sa iti faca si reparatiile. Baietii ce le pun, sunt calificati doar pentru asta, si doar din intimplare poti gasi pe cineva care sa stie si sa repare dupa, dar mai trebuie sa si vrea sa ramina, si asta in conditiile in care nu mai are dupa aceea alte termopane de pus in alta parte.
Daca vrei sa nu te coste reparatia de dupa, vin eu sa iti dau o mina de ajutor, ca si eu am fost mult ajutat de cei de aici de pe TPU.

| RazvanBordeanu a răspuns:

Sa stiti ca la faza cu "nu este mare meserie" nu sunt de acord. Am facut prima greseala cand am apelat la o firma de termopane "de cartier", si pe langa ca mi-au venit cu niste profile super proaste, insa cu stickere GEALAN, au facut un mare deranj la sparturi....Am platit dupa meseriasii (zidarii) pentru a astupta gaurile din perete...numai zic de deranj. Dupa doi ani de utilizare am fost nevoit sa le inlocuiesc.
Anul acesta am dat, prin recomandari ce este drept, de o firma buna. Profesionisti din toate punctele de vedere: vorba putina si rezultate vizibile. A venit un nene, a luat masuratorile, mi-a trimis prin email cotatia si factura proforma, iar in cateva zile au fost la montaj: pagube minime, ba chiar mi-au facut cadou glafurile si plasele de insecte. Se merita!
Asadar: www.termpro.ro, recomand cu incredere!