| retrogrobian a întrebat:

Stiti vreun site pe care sa gasesc tot ce e de stiut despre bonsai?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Trebuie retinut ca bonsaiul este specia de planta care creste in natura si ca atare are aceleasi cerinte reduse proportional.
Spre exemplu eu am un Ulmus chinensis, care daca ar fi lasat in padure sa creasca ar depasi 10 m.
In vasul lui insa este conditionat de cantitatea de pamant, de felul cum sunt tunse radacinile, de factorii de mediu.

6 răspunsuri:
| stefybx a răspuns:

BonsaiRomania, Totul despre bonsai sau pur si simplu scrii pe net bonsai si apar mai multe site-uri pe care le poti deschide si gasesti absolut tot ce te intereseaza.Succes!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vrei sa iti cumperi? Mama a luat un bonsai...si nu a avut saracutul viata prea lunga.Si mama s-a interesat de conditiile pe care le necesita bonsaiul pentru a creste sanatos si frumos... dar degeaba...tot nimic. Sper ca al tau sa o duca mai bine.in cazul in care ai/vrei sa iti iei unul

| retrogrobian explică:

Multumesc

| d3rutat a răspuns:

Am avut si eu nevoie de ajutor la un moment dat si am gasit urmatorul site cu informatii despre bonsai: Bonsai Club Romania http://bonsaiclub.ro Poate te ajuta si pe tine! :)

| So.SwEeT a răspuns:

Intra pe bonsaisite.net
acolo gasesti tot ceea de ce ai nevoie