| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Sunt singurul caruia i se ia curentul mai des decat e normal de cand s-a liberalizat piata energiei electrice? Adica pana mea, se ia pentru o secunda si dupa vine la loc ca si cum s-ar juca unu la butoane

6 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Eu nu am probleme.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai asemenea intreruperi scurte, sesizeaza URGENT furnizorul de curent pentru acest deranjament!
Astfel de intreruperi sunt cauzate de un contact inperfect pe linie (cel mai des la linii de curent aeriene, pe stalpi. Pe langa faptul ca ti se pot defecta aparatele electrice cinectate la curent, exista si pericol de incendiu de la scanteile produse la contactul defect!

Nu ai specificat unde stai (la casa sau la bloc), dar ar fi de mare ajutor daca ai intreba si 5-10 vecini, daca fenomenul apare si la ei (evident, notand pe cei care raspund afirmativ, fiindca acesta ar ajuta mult la depanarea defectului). Daca undeva (pe linia aeriana) se pot observa si scantei (mai ales noaptea, in intuneric), atunci defectul este acolo.

| darrio2007 a răspuns:

Este doar parerea ta. Ni se intampla tuturor asa ceva.

| anonimg a răspuns:

Furnizorul nu trebuie schimbat. Nimeni nu cunoaște cel mai bine instalația decât acesta.
Nu știu dacă OPC-ul ar putea interveni, dar eu l-aș contacta.

regis
| regis a răspuns:

Mie nu mi se întâmplă.
Dar sigur nu are absolut nici o legătură cu liberalizarea pietei de energie.

| Skarr a răspuns:

Ieri a picat curentul nu doar mie. Cred ca in tot orasul. Vreo 20-30 minute. In rest nu am probleme