| Alexx234qw a întrebat:

Un animal (găină, porc) dacă moare azi și tot azi il tai, îl mai poți consuma?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca a murit dintr-o cauza fizica(a cazut in cap, si-a rupt picior), si este executat pe loc e ok. Nu este recomandat sa consumi carnea unui animal mort de mai mult timp deoarece trupul i se umple cu bacterii extraordinar de repede, chiar si in cateva ore.

| gabicoo a răspuns:

Nu!

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde cauza, daca a suferit un traumatism, da. Daca a fost bolnav, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca moare taiat e delicios. Dar daca moare, si dupa aia il tai... il poti consuma. Dar o sa iti stea in gat.

| ContNmc7 a răspuns:

Daca nu ai ce manca pofta mare