| adreanse a întrebat:

Unde gasesc parchet laminat la preturi avantajoase cu transport gratuit si montaj la pret avantajos? cel mai bun raspuns primeste o fundita big grin

Răspuns Câştigător
| B2K a răspuns:

Lucrand in domeniu, poti sa-ti dau preturi si exemple. Proges (nu la ei lucrez) au cele mai bune preturi si calitativ sunt foarte ok, majoritatea stocurilor le aduc din Germania si Slovenia. Legat de transport din cate stiu il au, nu sunt sigur ca e gratuit. La fel si montarea. Ideea e ca e foarte usor de montat si multi prefera sa-l monteze singuri decat sa dea 8-10 lei/mp la un "mester". Incearca sa eviti magazinele gen Praktiker, au preturi mari la produse ce in alte locuri sunt ieftine, iar ceea ce au ei sunt de multe ori chinezarii. Ai grija de oferte fantoma "gen folia gratis" (Diego are asa ceva) pentru ca la restul accesorilor au pret gras unde-si scot adaosul. Succes!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, trebuie sa urmaresti unde se fac reclame, reduceri, oferte, la depozitele mari amenajate cu asemenea produse, nu prea se mai fac asfel de oferte, sa iti aduca acasa, sa monteze, etc, si daca face, va face contra cost, eu am intrebat la Bricostore, si a zis ca ei vand doar produse, de restul se ocupa cei avizati, asa ca daca tu o sa ai noroc...depinde in ce oras locuiesti, o seara bunawave