| Sonia822 a întrebat:

Unde pot incarca cu gaz o bricheta pentru aragaz, in Bucuresti?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mai bine o arunci! Cu banii dați pe încărcarea brichetei cumperi una nouă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, la magazinele de bricolaj sunt butelii (spray) cu gaz pentru reîncărcarea brichetelor. Acestea au mai multe adaptoare de plastic care se detașează de pe capac, (pentru cele mai frecvent întâlnite brichete nu e necesar să recurgi la adaptor) astfel îți veiputea reîncărca bricheta singur(ă). Poți cere suplimentar lămuriri vânzătorului, vei vedea că nu e deloc dificil, succes!

| Darius15Darius a răspuns:

Exista sprayuri
De incarcare cu gaz e destul de simplu
Si e cu destul de multe incarcari

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine cumpara alta nouă. Nu merita sa o incarci.

| Bizon95 a răspuns:

Arunca-o si cumpara una care face mai multe scantei odata, si deci nu are deloc gaz, e putin mai scumpa, dar e mai sigura si nu, necesita reincarcare

| Digikey a răspuns:

Imediat dupa revolutie existau la noi centre unde se reparau brichete si se incarcau.Acum cand costa 2 lei una noua, au disparut.
Cred ca in India inca se mai practica.

| Sonia822 explică (pentru Digikey):

Am vazut in alte orase, de aceea am intrebat. A mea are un ornament special, si nu vreau sa accept ca nu o voi mai folosi niciodata, de aceea caut.