| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Caut chirie la tara. Rog răspunsuri sincere din partea voastră. O casuta cu două camere de pe vremea bunicii si cu picut de gradina. În zona Targu Mures va rog frumos.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută la Iernut. Spui că vii din partea lui Gyuri.

| minrest a răspuns:

Mai usor ai gasi sa cumperi, nu stiu de ce dar la tara nu prea iti inchiriaza case separate. Gasesti cu 20000
euro, iei prin Prima Casa. Dar fara pitic.

Bula
| Bula a răspuns:

La tara gasesti multe case care ti se da si gratis spre folosinta, doar s-o intretii, sa nu se distruga nelocuit.
Trebuie doar sa te interesezi putin personal, folosindu-te de "barfa satului". happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Avem deja datorii la banca si nu mai avem de gand sa mai facem inca o greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

In ziua de azi nimeni nu iti da pe gratis nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Ai cumparat casa prin programul "prima casa"? Daca da da-mi detalii te rog.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit.
Daca cauti, poti gasi. Multe asemenea case si gospodarii, la cei plecati la munca in west.
Doar vointa si atitudinea conteaza!

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

A luat baiatul meu un apartament in vila noua, cu 50000 euro; iti trebuie neaparat un avans, in rest coditiile sunt cele mai bune de pe piata, credit pe 30 de ani.

| minrest a răspuns (pentru Bula):

Nu poate oricine sa faca o investigatie asa intinsa incat sa gaseasca in timp util; este greu, trebuie unele abilitati.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine ca ati facut datorii; asa ceva se face numai pentru bunuri imobiliare, si foarte bine calculat totul. Sper sa gasesti.

Bula
| Bula a răspuns (pentru minrest):

Daca omul n-are atata minte sa caute in cateva sate (unde ii place locul), atunci va ramane boschetar in curand.