| animos77sb a întrebat:

„Buna ziua,
Ma numesc Laura Campean (37 de ani), sunt asistenta medicala la Clinica de Neurochirurgie din Târgu-Mureş. Nu doresc sa va rapesc timpul de aceea voi folosi putine cuvinte. Am fost diagnosticata cu Tumora intracerebrala F-P parasagitala dreapta cu diametrul de 6 cm, neoperabila in tara. Sansele mele de supravietuire, fara operatie, sunt foarte mici. Vreau din tot sufletul sa mai traiesc pentru Alexandra, fetita mea (12 ani), pentru care (de 9 ani) am ramas singurul parinte. Programarea pentru operatie este facuta la INI-Hannover (Germania) iar costul acesteia este de 50.000 de Euro, toate posibilitatile mele de acum fiind de 3600 de Euro.
Cu un sms la nr. 8826 (2 Euro/sms, TVA inclus) puteti sa ma apropiati, cu un mic pas, de visul meu simplu de a mai trai, de a fi in continuare pentru cei suferinzi, o dedicata asistenta medicala, iar pentru iubita mea fiica Alexandra, singura mama!
Doamne, ajută-mă, nu mă lăsa!
Va multumesc, din inima, pentru tot!"

Mai multe detalii aici (click pe linkuri):
Tribuna:
http://www.tribuna.ro/......96348.html
Antena 3:
http://www.antena3.ro/......38423.html
Documente:
http://lauracimpian.wordpress.com/documents/

Alte linkuri:
http://www.zi-de-zi.ro/o-noua-sansa-la-viata-pentru-laur a/
https://www.facebook.com/......2349579932
http://lauracimpian.wordpress.com/documents/

Donatii se pot face si in conturile:
RO 82 BRDE 270 SV 85 058 052 700 (in RON);
RO 78 BRDE 270 SV 85 058 132 700 (in EURO), Titular conturi: Campian Laura, Cod swift:BRDEROBU;
RO 34 RNCB 0227 0576 7233 0001 /ROL (titular cont: Asociatia Animos Hermannstadt) cont deschis la BCR Sibiu, strada Emil Cioran,
si prin SMS la numarul 8826-2 Euro/sms (teledon valabil in toate retelele nationale de telefonie mobila in perioada 1-31 mai 2014).

Alte relatii:
Ovidiu Vasiu
Asociatia Animos Hermannstadt
office@animoshermannstadt.ro

Hristos a Inviat!

26 răspunsuri:
| Varsson a răspuns:

O sa incerc sa donez. Sa vedem, banii nu sunt o problema, metoda de plata da.

| Vlasceanu_Danut_1997 a răspuns:

Dumnezeu sa aiba grija si de tine si de fata ta!

| XeVoNY a răspuns (pentru Vlasceanu_Danut_1997):

Doneaza si tu

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Bazeazate pe noi sad fii tare

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Haideti sa donam!

| ana233 a răspuns:

Sa dea Dumnezeu sa reusesti!

| Slopovici999 a răspuns:

sad trist

| mgtow a răspuns:

Daca ai fost om bun si nu ai luat spaga la pacienti ca sa te ocupi de ei, o sa vezi ca Dumnezeu o sa iti dea sansa sa te operezi, altfel nasol ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ori ai o fata de 12 ani, cum spui aici, ori ziarul asta spune ca ai un baiat de 8 ani

http://www.ziuaconstanta.ro/......62972.html

Aici te cheama Laura Campean, alte ziare pe acelasi numar de sms 8826 spun ca cer ajutor pentru Mihaela Blaga.

Nu stiu daca-i inselatorie, e ciudat nu?

| Mădălllinna a răspuns:

Multa, multa sanatate!

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Am donat.Si, iti urez succes pentru operatie si toti oamenii cu suflet mare care doneaza sa le deie Dumnezeu sanatat, dar si sa isi deie seama caau salvat o femeie dar si ca au reusit sa opreasca din distrugere viata unei fetite

| Cristian_Mihaitamcr_1999 a răspuns:

Am vorbit cu parintii mei si ti.am pus 150 de euro...o sa incerc sa ii mainpacalesc laughing sper ca Dumnezeu sa aiba grija de voi :*

| emy a răspuns:

Buna,draga! Din pacate,eu nu te pot ajuta cu bani, dar ma pot ruga lui dumnezeu pentru tine si pot sa public postarea ta pe facebook, ceea ce voi face chiar acum. Te pup si iti doresc mult noroc si multa, multa sanatate. Pa, pa.

| Skynox a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa fie inselatorie, noroc cu tine. Oricum daca e adevarat, sanatate doamnei.

| maxim50decaractere a răspuns:

Coe

| maxim50decaractere a răspuns:

Ma numesc riccardo atomei si sunt din piatra neamt si imi lipsesc 3 oua, poate face cineva o donatie? Sunt pe facebookhttps://www.facebook.com/riccardo.atomei.9?fref=ts

| Greenthrone75 a răspuns:

Inainte de operatie du-te la Arsenie Boca, a incredere in mine si roaga-te la el in fiecare noapte si la fecioara Maria si Issus Hristos! Sanatate! Dumnezeu sa aiba grija de tine si de fiica ta!

| RAY a răspuns:

Dumnezeu ti-a dat boala asta nu? dar tot lui i multumesti inseamna ca totul e ok, nu vreau sa fiu rau da poate dumnezeu te vrea la el gandeste-te la asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîtă cerșetorie există in țara asta! Chiar nu m ai sunt buni de nimic românii decit de cersit? Pentru bani inventeaza orice, fii sigură Laura, ca tot ce au scris aici utilizatorii sunt miștouri, nu da nimeni niciun leuț, te cunoaste cineva de pe TPU? Tu ai da cuiva ceva? Acum fii sinceră cu tine si chiar daca e adevarat ca ai un copil bolnav, oriciti bani ai avea, bine nu il faci daca organismul lui/ei cedează, hai sa nu ne ascundem după deget, hai sa fim sinceri măcar cu noi, ori asta este o modalitate acum de a face bani din orice? Apelezi la mila omului, ca in fața bolii si mortii oamenii devin oameni, si doneaza bani nici ei nu stiu unde, dar se gîndesc ca Dumnezeu îi ajută, vrăjeală, Dumnezeu nu ajuta asa, el nu pretinde bani si nu face miracole in ziua de azi, Dumnezeu nu se lasă păcălit, hoților bine va zicew Vadim Tudor, hoților si derbedeilor.

| NightcoreMusic a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Like!

| Maryy_Maryy_2001 a răspuns:

Dumnezeu cu siguranta va va face bine si veti fi amandoua fericite!

| raMLesS a răspuns:

Mai e valabil? Aş vrea să donez in jur de 12 euro.

| Coman_Valentin_1992 a răspuns:

Iti urez multa sanatate tie si fiicei tale

| Sorryeees a răspuns:

Nu am voie sa donez, tata e zgarcit.ma rog din suflet sa va ajute Dumnezeu

| mudokins78 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Domnule,. Ai votul meu!
, straight to the top captain!