| TPU.ro a întrebat:

Pe 21 martie este Ziua Mondială pentru Sindromul Down, cum poţi ajuta o familie care are un copil cu acest sindrom?
Află mai multe: http://www.tpu.ro/blog/?p=1877

58 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Mult succes şi la mai multe donări! Ce sindrom diliu, mai bine nu ar exista. bieţii oameni.

| Andya a răspuns:

Eu una am in scoala o fata cu Sindromul Down.sad
Ea, cand nu o enerveaza nimeni, este super de treaba si ma inteleg cu ea

| GuitarCrazy a răspuns:

Hey, si eu va urez succes!

\

| MDLNA a răspuns:

Mult succes, o sa incerc sa ajut daca pot.

| DoarOana a răspuns:

Multumim pentru postare. Ma bucur sa vad ca ne aduceti la cunostinta astfel de cauze care chiar merita sprijinite. Felicitari si Cristinei pentru initiativa!

| Nastiusha a răspuns:

"cum sa-i zic celui mai bun prieten cu care sunt eu la moment ca nul iubesc?"

| daniela_3242 a răspuns:

Mult noroc si sanatate.Sa va de-a Domnul de toate.

| Rebe_6259 a răspuns:

DA ajut cu mare placere.

| Crista_4404 a răspuns:

Multumesc pentru sprijinul vostru. Am reusit sa strang 1333 RON pana acum. Dar mai e si maine o zi... poate reusesc sa adun o cifra mai rotuna

| HappySadness a răspuns:

Daca n-ar fi criza asta nenorocita...

| CInEmAx a răspuns:

Nu mai spuneti ca o ajutati si nu o ajutati, donati! Prin asta demonstrati ca o ajutati

| Crista_4404 a răspuns:

Multumesc CInEmAx! Intr-adevar ajutorul in bani ar fi mai de folos in acest moment decat sprijinul moral happy

| Nume a răspuns:

Bafta in continuare

| KiryuZero a răspuns:

Mult ghinion, sper sa ramana asa

| alexandrasavin a răspuns:

Nu stiu

| ally27 a răspuns:

Si verisorul meu are Sindromul Down, si are si o problema la inima, dar a fost operat...a si mai are si 4 ani

| elenutzza_7577 a răspuns:

Mult.succesbig grin

| maddy_3420 a răspuns:

Succes!

| SkittlesS a răspuns:

Am o prietena buna a carui var are acest sindrom
e super de treaba!

| Adryannna a răspuns:

Succes... bietii oameni cryingcryingcryingcrying... mai bine ar disparea de pe fata pamantului acest sindromcrying

| baiatuucupizzza a răspuns:

Hey, si eu va urez succes!

| DJRapT0r a răspuns:

Poti da bani sa ajuti sa le urezi sanatae fericire.etc. sa vada ca esti un om bun si nobil

| FyfyFrancy a răspuns:

Pai nu stiu...Dar cred ca ar fi frumos din partea nostra sa le dam o mana de ajutor adica sa le daruim bani, mancare, haine si chiar jucarii.Am face o fapta buna si an ajuta o viata.Iti urez mult succes!

| OneMoreChance a răspuns:

Am donat 20 euro, sper sa ajute mult! Mult succes

| CristineDelaruss a răspuns:

Am si eu un prieten cu sindromul down, saracutii. :-

| WinterSoldier a răspuns:

Mult succes! Acest simdrom nu ar trebui sa existe!

| Biancaloveya a răspuns:

Ii poti dona banii < alimente

| pretzel a răspuns:

Uite voi incerca sa donez si eu macar 5, 10 euro acolo, voi vorbi cu parintii.

| anmardany a răspuns:

Eu am o colega de clasa cu acest sindrom, e foarte naspa sad
mult succes cu strangerea de fonduri

| adelutSsa a răspuns:

Paii...mai multe donari de bani