| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Imi puteti recomanda un centru sau terapeut, terapeuti care au experienta in sindromul down pentru un copil mic? Tot ceea ce inseamna recuperare copil cu sindrom down.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Doar medicii de la comisia de expertiza din județul unde ai domiciliul îți poate recomanda astfel de fizioterapeuți. Si este bine sa fie dus de mic. In satul meu este un copil cu sindromul Down dar părinții nu s-au ocupat de el după sfatul medicilor de la comisia de expertiza si a ajuns la varta de 16 ani si nu vorbeste, plus ca era tot timpul hiperactiv. De la 12 ani l-a dus la o școală pentru astfel de copii. Dar de atunci nu mai stiu cum a evoluat sănătatea copilului, ațâța stiu ca inca nu vorbește. De auzit aude. Daca inca e mic ocupate de el, ai dreptul si la salar pentru îngrijirea copilului cu contract de munca si primești banii de la Primăria unde ai domiciliul.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Discută cu pediatrii si neurologii!