| anonim_4396 a întrebat:

Acum citesc manga Kamisama Hajimemashita in engleza si sunt la capitolul 81 dar dureaza mult pana se traduce in engleza 82 deoarece cand o sa apara(daca nu a aparut deja) va fi in japoneza. Stie cineva site-ul unde sa pot citi manga direct in japoneza caci vreau sa vad cat mai repede noul capitol.(nu conteaza ca e in japoneza, ma descurc). Daca nu stie nimeni puteti macar sa-mi spuneti cand apare noul capitol in engleza?(adica la cat timp apare, 1 saptamna 2?) Si daca nu cunoasteti manga asta Kamisama Hajimemashita puteti macar sa-mi spuneti un site japonez de manga caci s-ar putea sa o gasesc acolo ( repet, nu conteaza ca e japoneza ) si sa-mi dati un link va rog. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Pai cauta site-ul autorului si poate gasesti cand apare un nou capitol.

E in functie de fansubul(numele fansubului il gasesti prima pagina din manga) care il traduce poate fi din 2 in doua saptamani.

Iti sugerez sa citesti acest articol o sa ti fie de folos. Asta folosesc si nu mai imi bat capul.

http://miauti.blogspot.com/2011/07/all-manga-reader.html

3 răspunsuri:
| Reiko a răspuns:

Arigatou Yokai, pana la urma am gasit pe un site 131.com dar mi-a aparut de la google,, This page is in Chinese. Translate it using Google toolbar?". Nu am tradus caci oricum manga nu s-ar fi tradus dar oare cat o sa dureze pana se traduce in engleza? Dar e bine si asa o sa ma uit doar la imagini chiar daca nu inteleg scrisul.

| RalucutzaUcutza a răspuns (pentru Reiko):

Imi dai si mie exact de unde le vezi pe toate.
Am cautat o gramada dar tot nu gasesc.
Te roooooog!

| Reiko a răspuns (pentru RalucutzaUcutza):

In engleza:
http://mangafox.me/manga/kamisama_hajimemashita/

Aici citesc deocamdata, chiar daca trebuie sa astept pana se traduce.