| TwinDragons a întrebat:

Am cateva intrebari pentru fanii naruto! :

1. Ce parere aveti despre o confruntare dintre al 4-lea raikage cu kakashi, cine ar castiga? Argumentati!

2. Daca Minato ar mai fi in viata si s-ar lupta din nou cu Obito care sa aiba ambii sharingan, cine ar castiga? Argumentati!

3.Ce s-a intampla daca Itachi ar poseda Rinnegan? Argumentati!

5. Cine ar castiga dintre Itachi Rinnegan si Sasuke rinnegan? Argumentati!

6. O lupta dintre Garra si tatal lui!? Cine ar castiga? Argumentati!

Cel mai bun raspuns primeste funda happy!

Răspuns Câştigător
| RikudouDrako a răspuns:

Olaf, baiatu nu ti-a zis sa-l facu tu pe Kakashi full option acum. El a zis cine ar invinge, asa ca la 1 chiar daca Kakashi, ar mai avea 1 ochii cu Sharingan tot ar pierde, pentru ca nu are rezistenta Uchiha si sa nu uitam ca chiar si Sasuke a avut ceva probleme la inceput in lupta sa cu al 4 lea Raikage. La 2 nu prea poti spune chiar multe, daca Obito ar avea amandoi ochii Sharingan, automat ar putea activa si Susano,. Pentru ca este nevoie de amandoi pentru Susano, insa nu cred ca Minato s-ar lasa mai prejos. Tehnica sa, a "Zeului Fulgerului" este o tehnica foarte puternica si o data insemnat adversarul nu poate elimina acel semn. Ar trebuie sa posede ceva mult mai bun chiar ca si Sharingan ca sa scape de semn, plus ca ar putea arunca in imprejurimi o multime de Kunai-uri si sa se plimbe de la unul la altul cu o viteza uimitoare, aici sa nu uitam ca "Fulgerul Galben" a invins o armata intreaga in cel de al 3 Razbai "parca era". Plus ca sunt sigur ca el mai are multe sa ne arate. La 3, sa spunem ca i-ar fi fost greu lui Itachi sa posede Rin`negan deoarece, avea nevoie de 2 tipuri de celule, desi nu e chiar greu deoarece ar fi putut lua ochii lui Madara, doar ca ar fi patit ca si Obito. Si anume sa ia doar 1, deoarece are neveie de o cantitate imensa de chacre pentru amandoi, insa asta nu mai conteaza. Asa ca sa zicem ca daca printr-o minune ar fi avut Rin`negan si sa se foloseasca de el, la fel de usor ca si Madara. Sunt sigur ca ar fi fost mult mai puternic ca acesta, plus ca exista o diferenta importanta intre ei 2. Si anume ca Madara se crede mult prea superior fata de ceilalti, ceea ce-l duce la pierzanie, pe cand Itachi este cu mult mai rational si mai strategic. Ai putea spune ca el nu lupta doar in prezent, ci si in viitor, adica pe bune el gandeste cu cel putin 2 pasi inainte. Nu prea stiu ce s-a intamplat cu intrebarea nr 4, insa sa zicem ca la 5 este simplu si anume Itachi, adica pe bune experienta sa isi spune cuvantul. Nu uita ca, el avea Mangekyo Sharingan, iar Sasuke Eternul si era cu mult in urma sa. Sa fiu sincer daca Itachi ar fi avut Rin`negan, nu stiu daca ar fi avut adversar in acest anime. Iar la 6, chiar ar trebui sa ne mai intrebi!? Normal ca Garra, deja a invins odata impotriva tatalui sau in al 4 lea razboi, cand acesta a fost reanimat. Dar poate ca tu nu ai vazut episodul

1 răspuns:
| OlafTheViking a răspuns:

Deci sa incep!
1. Kakashi ar fi castigatorul, daca ar avea ambii Sharingani doar, Kakashi invinge deoarece acesta poseda perfevt SSusano'o si mai poseda si Kamui-ul. +Kamui shurikrn. Kakashi cu ambii sharingani ar castiga.
2. Daca Minati ar fi in viata l-ar invinge pe Obito. Findca Minato se piate teleporta. Si chiar daca Obito poate intra in kamui.Sa nu uitam ca acesta n-a invocat niciodata Perfect SSusan' si nici kamui shuriken. Si Obito ar pierde deoarece Minato stie cam tot ce stie Obito. Deoarece acesta a fost Sensei-ul lui si stie csm tot ce stie si Obito.
3.Nu s-ar intampla nimic, Itachi este deja cel mai puternic dintre Uchiha., Kishimotk a spus:"Itachi este cel mai puternic dintre Uchiha, el poseda Perfect Susano'o. Si nici macar in lupta cu Sasuke nu si.a folosit puterea la maxim. Doar la jumatate". Itachi ar face bine satului. Aparandu-l de orice. La fel si pe Sasuke.
Ai sarit peste 4.
5.Aici este o problema. Daca Itachi ar lupta serios. L-ar invinge pe Sasuke. Dar cum stim noi ca Itachi mai "lasa" dupa Sasuke. as zice ca Sasuke ar invinge. Dar la maxim Itachi ii baza!

6. Gaara infrage le tatal lui. Chiar daca tatal lui era foarte puternic. Gaara este mai tare. Stim si noi cea. Facut in lupta contra lui, si avea doar 13 ani p|m. Funda?