| javiga a întrebat:

Salut,aceste intrebari sunt pentru fanii naruto:

1.Care este diferenta dintre sharingan si rinnegan
2.Care este mai puternic si mai folositor in lupta?
3.Din seriile naruto cine poseda rinnegan si sharingan?

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

1. Rinneganul este superior Sharinganului pentru ca, de fapt, Sharinganul provine din Rinnegan. Citisem undeva chestia asta : sharingan > mangekyo sharingan > mangekyo sharingan etern > rinnegan.
2. Ambele sunt extrem de puternice, dar personal cred ca Rinneganul.
3. Sharingan : membrii clanului Uchiha, dar si Kakashi, care are Sharingan de la Obito.
Rinnegan : Madara, Nagato ( de la Madara) si Tobi/Obito ( de la Nagato)

| AthoOs a răspuns (pentru Lynna):

Si Nagato e un Uzumaki

5 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

1. rinnengan
2. cred ca ambele
3. Sharingan: clanul Uchiha + Kakashi
Rinnengan: Nagato si Tobi/Obito

| DarkStarGW a răspuns:

1. Rinneganul este obtinut prin sharingan deci rinnegan este superior
2. Rinneganul din moment ce este superior poti vedea lupte rinnegan in episodul cand Jiraya se bate cu Pain in satul ploii, una cand Nagato incearca sa distruga satul frunzei si ultima in episodul in care Nagato este reanimat, de asemenea poti gasi si in manga ceva...
3. Sharingan este posedat de clanul Uciha iar Rinneganul din ce a fost dezvaluit nu il au decat Madara, Obito, Nagato si Emeritul celor 6 cai big grin

| AndreeaRlx a răspuns:

1. Rinnegan are mai multe tehnici decat sharingan
2. Ambele sunt puternice dar rinneganul este superior sharinganului si cred ca este mai folositor
3. Clanul Uchiha poseda sharingan la fel si Kakashi, iar rinnegan Pain si Madara

| KillSwitchRo a răspuns:

Cu Rinneganul poti controla viata si moartea, sa atragi lucruri, sa le respingi(ambele cu o forta incredibila) sa iti transformi corpul intr-un robot...Chiar si luna a fost creata cu Rinnegan.Deci,in concluzie, Rinneganul castiga.