| DrakuleJack a întrebat:

Am creat o serie manga in capul meu un baiat care stie arte martiale se inleste co fata numita tsubaki o salveza de niste hoti raufacatori si dupa ea se indragosteste de el si pleaca amandoi la templul unde se antreneza baiatul ei se bat cu demoni, alti razboinici...problema e ca nu stiu daca o so realizez voi ce ziceti ar trebui s-o fac?

Răspuns Câştigător
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Daca ai talent la desen incearca sa o faci.S-ar putea sa nu-ti iasa din prima, dar nu te da batuta.Si eu fac un manga despre 2 prietene cu puteri deosebite.Dar fac si o carte plina de dragoste, mister si alte cel.Nu mi-a reusit din prima dar am continuat.Asa sa faci si tu.Ideea ta este buna si poate ca o sa reuseasca.

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Ceva asemanator am citit... nu poti gasi ceva original?

http://miauti.blogspot.ro/

| DrakuleJack explică (pentru Miauti):

Cum se numea seria?

| Miauti a răspuns (pentru DrakuleJack):

Nu mai stiu... sant multe care se aseamana. Uite un exemplu de autor roman a facut o serie manga originala.

Collector of Fairytales de Raluca Zaharia - e o manga care prezinta legende romanesti.

Uite daca doresti sa citesti...
http://mangazup.com/colectionarul-de-basme-0-1