| AkaneKiyomi a întrebat:

Am inceput sa fac un cosplay armura care nu necesita atat de multa munca. M.am uitat la o gramada de tutoriale in engleza si am observat ca toti folosesc ceva ce se numeste "craft foam sheets". Nu credeam ca o sa gasesc dar dupa o sapt de cautare am gasit in Romania. Ma rog intrebarea mea era daca: Dupa ce incalzesc "craft foamul"winking pot sa il pun me corp ca sa il modelez dupa corp? Bineinteles peste o bluza sau ceva.

1 răspuns:
| Weyland a răspuns:

Teoretic, da, poţi. Este, totuşi, recomandat? Nu, deloc.

Dacă vrei să faci treaba asta fără muncă manuală, foloseşte un manechin sau o formă aproximată a corpului.

Asta dacă nu vrei să te trezeşti cu arsuri pe corp.