| anonim_4396 a întrebat:

Mereu am vrut sa fac cosplay-uri ......acum m.am hotarat sa fac unul... dar este o armura si nu stiu exact cum sa o fac

1 răspuns:
| DaYannaDG a răspuns:

Hey! Uite raspunsul meu:
Poti folosi o cutie pe care o tai astfel incat sa ia forma dorita, iar apoi lipesti pe ea folie de aluminiu sau hartie creponata. Sau iei un tricou care nu iti mai trebuie si lipesti pe el carton si dupa folia de aluminiu (in caz ca nu ai folie de aluminiu poti sa vopsesti cartonul in alb. sau ceva de genu, mai pui ceva sclipici pe el si tadaa.
Asta e singura solutie care imi trece prin minte in secunda asta asa ca. spor la lucru si sper ca te-am ajutat.