| SooJin a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au vazut tot anime-ul Bleach.Am terminat de vazut episodul 203, cand Aizen vrea sa atace orasul Karakura si la episodul 204 imi da un episod cu Rurichiyo.Care este continuarea? Trebuie sa vad unul din filmele Bleach?

9 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Chiar dacă sunt un mare fan Bleach nu țin prea multe detalii. Știu că printre episoadele astea cu lupte apar povești alternative.Ca atunci când trebuiau s-o ia pe Orihime acasă a apărut o poveste alternativă între episoade, după ce termini episoadele astea o să continue e unde a rămas ultima dată.Or să mai fie chestii de genul, sunt niște părți alternative cum am mai zis care apar între episoade dar care nu au legătură cu adevărata poveste big grin
Tu urmărește în continuare Bleach! laughing

| ryuu a răspuns:

Hey! Filmele au o poveste separata una de alta si fata de seria TV.
Episodul 204 este filler, Daca urmaresti anime-ul pentru prima data, te sfatuiesc sa urmaresti toate episoadele.;)
Pe urmatorul site ai o lista cu episoadele etichetate (normal, filler).
Atentie, acelasi site contine SPOILER.

http://bleach.wikia.com/......i/Episodes

Vizionare placuta in continuare!

| xLexus a răspuns:

Hei :) eu am vazut tot anime-ul Bleach si e un anime foarte tare dupa parerea mea :D, dar nu-mi aduc aminte exact ce se intampla in episodul 204. stiu ca sunt unele episoade care nu prea sunt la locul lor :)) si is puse aiurea. eu iti recomand sa te uiti pe site-ul asta :) http://ro-anime-kage.info/ in orice caz iti garantez ca lupta dintre Aizen si Ichigo e incredibila :) iti va placea :D

| SooJin explică (pentru xLexus):

Asa e, Bleach este chiar un anime incredibil big grin mie a inceput sa imi placa de cand dadea seria pe Animax (cand Ulquiorra a rapit-o pe Orihime).De atunci am urmarit in continuare, dar inceputul anime-ului l-am vzut doar in engleza. Mersiiwinking

| SooJin explică (pentru xLexus):

Apropo,daca nu te superi, am o intrebare legata de Bleach.Ai vazut in afara de seria TV, OVA-urile si filmele?

| SooJin explică (pentru xLexus):

Am vazut recent un filmulet pe youtube in care Rukia a murit sau ceva de genul asta...si nimeni nu isi aducea aminte de Ichigo.Mai arata si o lupta dintre Rukia si Ichigo, in care ea avea o coasa si arata de-a dreptul infiorator laughing

De asemeni, am mai vazut un episod in engleza, cand toti se aflau la plaja si un monstru cu tentacule i-a atacat.

Intrebarea mea este: intamplarile de mai sus fac parte din Seria TV, dintr-un film sau dintr-un OVA?

| xLexus a răspuns (pentru SooJin):

Eu nu m-am uitat decat la seria TV si m-am uitat la toate cele 366 de episoade happy nu m-am uitat la filmelele cu bleach sau la vreun OVA happy dar am sa ma uit. si chestiile de mai sus fac parte dintr-un film sau OVA. in niciun caz din seria TV happy

| SooJin explică (pentru xLexus):

Aha,multumescwinking

| BlackRose03 a răspuns (pentru SooJin):

Ce episod era?