| CANISLUP a întrebat:

Am vazut cateva anime de genul ecchi. Imi poate spune cineva ce inseamna ecchi?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Ecchi= pervers

Si in acele anime, probabil aratau fete pe jumatate goale, am dreptate?

| CANISLUP explică (pentru Croampa):

Nu pe jumatate, cu totul goale(era Elfen Lied anime-ul).

3 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Ecchi = big boobs (nu neaparat asta, dar la asta ma gandesc eu prima data cand aud cuvantul, si de obicei se refera la anime-urile mature, cu scene deochiate.)? xd genul e intalnit de obicei prin shounenuri (pentru fanservice, spre ex : Fairy tail, naruto, bleach) dar desigur si prin haremuri, ca : Zero no tsukaima, Highschool DxD, Tu love ru etc.

| Ellyshoor a răspuns:

Ecchi. este un cuvant in japoneza [ insemnand murdar, naughty; cred ca i-ai inteles sensul happy ]