| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Am venit cu niste desene din nou... Astept pareri sincere si nu vreau sa va abtineti din argumente cat mai concrete si mai ample. http://imgur.com/a/Yhkhi

9 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Foarte bine facut :3

| JIJ a răspuns:

Wow, ai progresat foarte mult, sunt excelente. Cam ciudate, adica mai abstracte(chiar nu stiu cum sa imi explic parerea). Sfaturi nu stiu sa-ti dau dar continua sa mai faci daca iti place, si vei deveni mai bun.winking Succes

| Mazzenine a răspuns (pentru JIJ):

Mulţumesc foarte mult Tania... happy Am destul desene noi. Pe majoritatea le-am şters de pe imgur. Când le scanez ţi le arăt ^_^.

| JIJ a răspuns (pentru Mazzenine):

Da, vreau sa mi le arati, si mi-e dor sa mai vorbim happy

| Weyland a răspuns:

Trebuie să mai studiezi anatomia, nu au nimic de-a face cu nimic, în ceea ce priveşte structura anatomică.

Personajele sunt foarte rigide, deloc dinamice.

| AlleSiAtat a răspuns:

Desenele sunt foarte reusite, urmeaza foarte bine schema anatomica a unui barbat.hee hee Ca si observatie, as putea zice sa scrii mai frumos si atunci cand nu iti incape intr-un speak bubble sa scrii un cuvant, ori sa desparti in silabe, ori sa faci tot posibilul sa fie mai prezentabil. happy

| Mariix a răspuns:

Foarte reusit! ^.^

| Skinnar a răspuns:

Decat sa te mint ca toti ceilalti ca desenele sunt superbe iti spun in fata parerea. Personajele parca sunt paralizate.Arata ca dracu.Presupun ca prietenul lui AlleSiAtat arata tot ca o scandura.Ea zice ca desenele "urmeaza bine schema anatomica a unui barbat" dar ea nici nu stie ce zice.Defapt proportia unui barbat e capul de 8 ori mai mic decat corpul.Nu le mai fa atatea umbre pe fata...arata ca niste mineri.Cam toti au un brat mai lucrat si unul deloc.nu mai fa cadrele asa.fa doar o linie subtire si fina.Si inca ceva, la manga nu se face niciodata si linie si oblica, alegi 1 din ele, dar linii curbate niciodata.Eu personal nu am inteles nimic din desene si asta din cauza cadrelor.Asta e strict parerea mea.Ce am scris mai sus nu am scris cu rautate.E adevarul.Tu mai incearcawinking

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Skinnar):

Skinnar, nu as avea de ce sa ma supar pentru tot ce mi-ai zis, chiar nu am de ce. Zice asta deoarece mi-a zis, ca 'Urmează (tu) bine anatomia' cam asta a vrut sa zica big grin. Pai sunt doar 2 care au un brat mai lucrat deoarece asa am vrut sa le fac :d. Pai, eu nu am vrut sa urmez manga in desenele astea laughing. Nici nu trebuie sa intelegi nimica, deoarece desenele nu trebuiesc intelese de fiecare data big grin. Conteaza doar daca iti place sau nu si daca iti zici parerea, iar intelesul unui desen este neimportant. Eu cand fac un desen nu il fac ca sa il inteleaga cineva, ci il fac ca sa imi exprim sentimentele prin el big grin.
P.S.: Nu m-am suparat si au inceput sa imi placa criticile. Fie ele rele sau bune ^_^. Chiar mai astept critici big grin.