| Kriss96 a întrebat:

Anime-ul Naruto Shippuden este realizat exact dupa manga?
(exceptand fillerele desigur)
Am inceput de curand sa citesc si manga,cu toate ca tot pro anime sunt. Si mi se pare ca in manga sunt chestii care nu apar in anime. Sau in anime sunt chestii care nu apar in manga.
De aceea vreau sa stiu daca,exceptand fillerele, anime-ul respecta manga.

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Deobice si majoritatea cazurilor in manga apar unele scene care nu se gasesc in anime. Si mai ales nu s cenzurate.

De exemplu : in manga, atunci cand Mizuki arunca multe kunai in Iruka, Iruka scoate o kunai din piept. In anime, nici unul kunai nu-l atinge in piep dar scoate un kunai din picior.
in manga, Ebisu fixeaza ochelarii cu degetul mijlociu. in anime, el foloseste degetul aratator.
in timpul testului clopot, Kakashi arunca o vraja asupra genjutsu Sakura, aratand ei o Sasuke grav ranit. in manga, "Sasuke", are un bratul stang lipsa, picior stang rasucite si numeroase kunai in corpul sau. In anime, el are doar un kunai.
in manga, Zabuza injunghie pe Gato in piept si apoi decapitat, in timp ce in anime, este doar injunghiat in piept...

sant 100 si ceva de relatari manga care nu le gasesti in anime.
si peste 120 de erori de animatie si modificari

http://miauti.blogspot.ro/

5 răspunsuri:
| Kriss96 explică:

Am uitat sa scriu ca dau funda pentru cel mai sigur si lamuritor raspuns!

| Marian619 a răspuns:

Manga are niste scene in plus

| DrNefarious450 a răspuns:

In anime apar chestii suplimentare fata de manga

| ITaChi04 a răspuns:

Manga-ul a fost primul aparut... Anime-ul a aparut la 2-3 ani dupa.

| ITaChi04 a răspuns:

Manga-ul a fost primul aparut... Anime-ul a aparut la 2-3 ani dupa.