| Anonima163333 a întrebat:

Buna!
Am cativa prieteni care se uita la anime-uri.Imi puteti spune si mie ce sunt alea? Voua va plac? Eu nu m-am uitat niciodata.
Sper ca am ales categoria potrivita.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

In principiu sunt animatii japoneze. Probabil cunosti animatiile americane pe care le-ai vazut pe cartoon network, diferenta dintre ele si animeuri e ca animeurile nu se rezuma doar la teme pentru copii, temele sunt mult mai diverse si mai profunde. Exista animeuri pentru orice gusturi, de la cele cunoscute ca pokemon, digimon care sunt in general pentru copii si tineri pana la animeuri de dragoste, drame, aventura, povesti istorice si asa mai departe.

Daca mergi pe un site gen myanimelist, care e un fel de IMDB pentru animeuri la sectiunea search o sa gasesti o gramada de genuri dupa care poti cauta.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sunt niste desene mai avansate sa zicem, dragon ball z ai vazut sau pokemon?

| Anonima163333 explică (pentru aditimus):

Am vazut Pokemon.

| aditimus a răspuns (pentru Anonima163333):

Genul ala sunt animele

| Anonima163333 explică (pentru RoCkKiD):

Mersi de raspuns!

| alexomarcvs a răspuns:

Sunt animatii japoneze. Imi plac la nebunie! Ma simt bine cand ma uit la ele, daca ai vrea sa incerci, cauta anime-uri pe https://www.crunchyroll.com/ (Unele anime-uri nu sunt valabile din cauza restrictiilor in tara respectiva.)

| Anonima163333 explică (pentru alexomarcvs):

Multumesc mult pentru raspuns.