| JstGeorge a întrebat:

Am o invitatie pentru ziua mea si e in engleza.In invitatie e scris cuvantul RSVP. Ce inseamna RSVP?

Răspuns Câştigător
| alynutza_4997 a răspuns:

Répondez S'il Vous Plaît inseamna va rog raspundeti. Sper ca am ajutat happy

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Inseamna ca persoana care ti-a trimis invitatia vrea sa stie daca poti veni sau nu.

| JstGeorge explică (pentru Dash):

Eu fac invitatia, nu am primit-o

| Dash a răspuns (pentru JstGeorge):

Pai eu ti-am spus la ce se refera RSVP.

| JstGeorge explică:

Altcineva nu raspunde?

| FreePanda a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/RSVP_%28invitations%29

Poftim : "It is an initialism derived from the French phrase répondez s'il vous plaît, meaning "Please respond.", este un derivat din franceza si inseamna "Te rog raspunde" in romana, Cu placere.

| JstGeorge explică (pentru FreePanda):

Te as pune si pe tine raspuns castigator dar nu se poate, imi pare rau