| RorySan a întrebat:

Elfen Lied va avea sau are sezon 2?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu are sezonul 2, are doar un sezon.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu are sezonul 2, are doar un sezon

| HandaSei a răspuns:

Este din 2004... clar nici o șansă!

Dar a fost destul de popular la vremea lui, ba chiar încă este apreciat și de cei care abia acum în 2016 se uită la el, deci ar fi o mică șansă să apară cândva, în viitorul apropiat, o versiune alternativă mai bună și cu grafică modernă etc... la fel cum sa mai făcut la multe anime de până prin 2000 spre exemplu!

Dar o părere personală, cred că este mult prea supraapreciat! Este un anime bun, dar cam atât. Dacă-l iei puțin la analizat, îți dai seama repede că nu-i așa de wow și că nu prea-ți poți explica de unde atâtea reacții și recenzii extrem de pozitive la el... ^.^

| RorySan explică (pentru HandaSei):

Intr-adevar asa-i

| Tenzor a răspuns:

Nu cred. Dar pot aparea minuni peste cativa ani big grin.