| Nicoleta1967 a întrebat:

Buna fani anime as vrea si eu niste animeuri de dragoste cu mult romantism si o scurta descriere ceva gen Sukitte ii na eu nu neaparat asa dar in genul asta ar merge si animeul vostru preferat dear va rog sa fie de dragoate
Dau FUNDA!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Pentru descriere poţi căuta pe myanimelist... dar sigur ţi-e prea lene şi ţie sau "nu poţi". Oricum, uite aici: Sakamichi no Apollon, Clannad, DN Angel, Hakuouki, Junjou Romantica (yaoi), Maji de Watashi ni Koi Shinasai, Myself; Yourself, Nana, Ouran Highschool Host Club, SankaRea, Sola, Sora no Otoshimono, Sword Art Online, Tonari no Kaibutsu-kun, Uta no Prince-sama, 11eyes, Air, Amnesia şi melte altele. Ai de unde alege.

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey!
Iti propun:
* "Sakamichi no Apollon" - Din cauza situaţiei financiare a tatălui său, bobocul Kaoru Nishimi se mută singur din Yokosuka în Kyushu pentru a locui cu nişte rude. Până atunci, Kaoru fusese un onorabil student care avea obiceiul să păstreze totul pentru el, dar s-a schimbat după ce l-a cunoscut pe „băiatul rău" Sentaro Kawabuchi. Datorită influenţei colegului său, Kaoru simte o atracţie către jazz şi îşi găseşte primul prieten. De asemenea, el învăţă şi cât de distractiv poate fi să cânţi ceva alături de o persoană apropiată.
Dar te sfatuiesc sa citesti mai intai manga-ul "Sakamichi no Apollon" dupa ce termini sa urmaresti anime-ul!

Alte anime-uri:
- Amagami SS (2 sez)
- Ano Natsu de Matteru
- Paradise Kiss
- Nana
- Bakuman (3 sez)
- Hana Yori Dango
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Romeo x Juliet
- Suzuka
- True Tears
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Yoake Mae Yori Ruriiro na: Crescent Love
- Myself; Yourself
- Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers
- Clannad (2 sez)

Vizionare placuta!

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Kaichou wa maid-sama - este vorba despre o fata care studiaza la un liceu de baieti si ea este perfecta in toate dar are un secret, ea lucreaza la o cafenea si nu vrea sa afle nimeni, dar intr-o seara cel mai popular baiat din scoala o vede si alege sa pastreze secretul deoarece el o place, pe parcurs si ea va incepe sa-l placa
Itazura na kiss - o fata pe nume Kotoko din clasa F ( cea mai slaba clasa din liceu ) este indragostita de cel mai inteligent baiat din liceu ( clasa A ) si in ultimul an de liceu se decide sa-i scrie o scrisoare de dragoste, dar acesta o refuza spunandu-i ca uraste fetele proaste.Pe parcurs ea o sa se mute in casa lui impreuna cu tatal ei... de aici trebuie sa descoperi tu singura restul, oricum e foarte frumos
Tonari no koibutsu-kun sau My little Monster - este vorba despre o fata care invata foarte bine la scoala si un baiat inteligent care datorita unor conflicte in care a intrat nu mai frecventeaza scoala pana cand apare fata aceasta.
Kyoshiro to towa no sora - uita-te la asta si o sa te faca curioasa http://www.youtube.com/watch?v=4SJJIPM_HVc
Alte animeuri romantice :
Inu x boku SS
Toradora
Kimi ni todoke
Bokura ga ita
Otome youkai Zakuro
Kaze no stigma
Romeo x Juliet
Lovely complex
Earl and fairy
Hiiro no kakera (2 sez)
Skip beat
Fruits basket
Nana
Paradise kiss
Sword art online
Amnesia
Special A

| Francyxx a răspuns:

Vampire knight(preferatul meu.2 sez)
Kami-sama Hajimemashita
Hightschooldxd
Itazura na kiss
Nana
Lovely complex
Fruits bascket
Amnesia
Uta no prince-sama
Fairy Tail
Kanazuki no Miko
Inuyasha
Paradise kiss
Shakugan no shana
No.6
.Sper ca te-am ajutat happy Funda?big grin