| TsukikoChan a întrebat:

Buna TPU :* Aceasta intrebare se adreseaza fanilor anime:

Caut un anime de dragoste in care sa se intample chestii gen saruturi...intalniri...etc. E preferabil ca anime-ul sa aiba si niste comedie sau drama dar nu e obligatoriu. Mi-as dori ca grafica sa semene cu cea din Sword art online sau cel mai bine cu cea din La storia della Arcana Famiglia. Fata ar trebui sa fie de preferat timida.Ar fi si mai fain daca actiunea ar putea semana cu cea din La storia della Arcana Famiglia. happy
P.S. : va rog sa nu insirati o lista copiata de pe net. Nu m-ar ajuta!
Sa nu scrieti: SAO,La storia della Arcana Famiglia, vampire knight,shugo chara, kami sama hajmemashita,special A,Lovely Complex, Bokura ga ita, myself yourself, date a live, peach girl, rosairo+vampire.
Stiu ca cer mult dar cine vrea fundita isi va da silinta. Multumesc anticipat. big grin

10 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Inuyasha

| HueyFreeman a răspuns:

Boku no Pico.

| LegionarulRoman a răspuns:

Kimi ni Todoke.

| DarkAndDreary a răspuns:

Clannad si Clannad After Story.
After story e sezonul doi. La inceput e amuzant dar apoi devine serios.
Dusk Maiden of Amnesia.
E romantic dar are si putin horror in el.

| aveam14ani a răspuns:

Heiiii.; 3
Din ceea ce ai scris tu, se potriveste perfect cu anime-ul Say I love you.(este unul dintre cele mai dragute anime-uri de dragoste pe care le-am vazut). insa, nu strica sa te uiti si la niste reverse harem-uri (gen Brothers conflict, Uta no prince-ama, sau Diabolik lovers) alte anime-uri oarecum asemanatoare(de altfel, dare mi-au placut foarte mult): tonari no kaibutsu-cun, SankaRea, InuxBoku SS, mirai nikki(dar este si korror), Toradora, Horatubi no mori e (este un fel de OVA dar este foarte frumos), Chuunibyou demo koi ga shitai.
Sper sa-ti placa. :*

| AnotherOne02 a răspuns:

Chuunibyou demo Koo ga shitai.Are 2 sezoane dar eu l-am gasit doar pe primul.
Tasogare otome x amnesia
Amnesia
Brothers conflict (recomandarea unei colege dar cred ca este un anime dragut.)
Diabolik lovers(tot recomandat de o colega)

| AbaraiRenji a răspuns:

Amnesia,Diabolik lovers, Sukite Ii na eu și Tonari no kaibutsu-kun ar fi cele mai potrivite, zic eu. Sper să-ți placă. ^^

| HaruDarkAngel a răspuns:

Diabolik Lovers este, sper, cel care se incadreaza in toate conditiile. Este cu Vampiri. Nu e neaparat cu intalniri deoarece fata care e timida locuieste cu ei. Dar e cu saruturi si Vampirii care se "bat" pentru ea. Sper ca te-am ajutat.

| Sabriy a răspuns:

Owari no seraph, Diabolik Lovers, Brothers Conflict, Norigami, Amnesia, Another

| DGhitza98 a răspuns:

Kaichou wa maid si Say I love you.