| TsukikoChan a întrebat:

Buna TPU :* Aceasta intrebare se adreseaza fanilor anime:

Caut un anime de dragoste in care sa se intample chestii gen saruturi...intalniri...etc. E preferabil ca anime-ul sa aiba si niste comedie sau drama dar nu e obligatoriu. Mi-as dori ca grafica sa semene cu cea din Sword art online sau cel mai bine cu cea din La storia della Arcana Famiglia. Fata ar trebui sa fie de preferat timida.Ar fi si mai fain daca actiunea ar putea semana cu cea din La storia della Arcana Famiglia. happy
P.S. : va rog sa nu insirati o lista copiata de pe net. Nu m-ar ajuta!
Sa nu scrieti: SAO,La storia della Arcana Famiglia, vampire knight,shugo chara, kami sama hajmemashita,special A,Lovely Complex, Bokura ga ita, myself yourself, date a live, peach girl, rosairo+vampire.
Stiu ca cer mult dar cine vrea fundita isi va da silinta. Multumesc anticipat. big grin

Răspuns Câştigător
| Machezan a răspuns:

Buna, ti-am citit requestul si as vrea sa iti recomand Zero No Tsukaima (The Familiar of Zero). Animeul este despre o fata numita Louise care merge la o academie de magie intr-o lume fantastica diferita de a noastra. Toate "magiile" care incearca sa le faca nu prea merg asa ca primeste denumirea de Zero Louise. undeva in timpul academiei elevii sunt pusi la un ritual de a invoca un familiar care ar trebui sa le fie slujitori si aparatori. Toata lumea se alege cu cate vreun animal mitic insa Louise invoca un tanar baiat cu numele de Saito din lumea noastra.

Animeul este fixat atat pe romantism cat si pe comedie si putina actiune. are in jur de 4 sezoane eu i-am dat o nota de 8, 5 din 10. Sper sa iti placa.