| Alekkusu a întrebat:

Buna TPU big grin
Ce parere aveti despre anime-urile Attack on Titan si Fullmetal Alchemist?
NU vreau sa-mi povestiti actiunea ci doar sa-mi dati o idee desprea anime, daca merita sau nu sa ma uit la ele?
Nu dau funda laughing)))

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Personal am vazut doar Alchimist cand era pe animax.
Doi frati isi pierd mama. Incearca s-o readuca la viata prin alchimie. Alchimia presupune un schimb reciproc. Unul din frati ofera o mana si-un picior, in timp ce celalalt isi pierde tot trupul, sufletul lui fiind transpus intr-o armura. Asta e elementul care desemneaza startul seriei. E o serie buna, ar trebui s-o vezi. Iar AoT... presupune lupta pentru supravietuire purtata de oameni impotriva unor creaturi numite "titani". Creaturi uriase care se hranesc cu oameni. O serie care prezinta povestea personajelor, trecutul, determinarea lor in lupta cu titanii etc.

| Alekkusu explică (pentru AlinKun):

Mersi mult man, ai funda
M-am apucat azi dimineata la attack on titan, am ajuns la episodul 16 big grin, maine vreau sa-l termin.
Dupa Craciun vreau sa ma apuc si de alchimist, mi se pare interesant, sper sa nu ma dezamageasta.

| AlinKun a răspuns (pentru Alekkusu):

Vizionare placuta, atack on titan e tare, a prins foarte bine afara. Full Metal Alichimist e printre primele 10 serii ca si clasare de pe myanimelist, deci trebuie sa fie ceva de el daca e in top. laughing

4 răspunsuri:
| Bia001 a răspuns:

Attack on Titan e aproape cel mai bun anime pe care l-am vazut. Are actiune, emotii, aventura, grafica bunicica plus ca titanii aia sunt mortali. Sincer, are cam tot ce poti cere de la un anime.

| Alekkusu explică (pentru Bia001):

Da asa mi sepae si mie.in plus are actiune non stop chiar din prima clipa pana in ultima.Cel mai bun anime pe care l-am vazut happy intrece dupa mine Dead Note