| KawaiiEst a întrebat:

Konnichiwa mina! Am si eu o intrebare legat de un Anime. Nu stiti cumva daca a aparut sezonul 2 din Shingeki no kyojin/ Attack on titan? Daca da imi puteti da va rog frumos link-ul unde sa il pot viziona? Arigatou gozaimashita! Dau FUNDA la cel mai bun raspuns! (o´ω`o)

Răspuns Câştigător
| AragorN88 a răspuns:

Deocamdata nu este anuntat nimic.
Manga a ajuns la capitolul 54, iar sezonul 1 a animat 33 de capitole.

Poate dupa ce se va termina se va face un nou sezon.

| KawaiiEst explică (pentru AragorN88):

Arigatou! ai primit funda! ^~^
Si pe ce site pot viziona in continuare de la episodul 26? eu am reusit sa vizionez doar 25 de episoade.

5 răspunsuri:
| NOFBD a răspuns:

Buna, sezonul 2 va aparea pe 6 aprilie, s-a anuntat si in manga, capitolul 50, cam pe acolo, seria va aparea prima oara pe www.deseneanimeonline.ro ca de fiecare data, iar manga tardusa in romana, la fel, acolo o vei gasi.

| AragorN88 a răspuns (pentru NOFBD):

Cred ca ai confundat sezonul 2 cu OVA-urile astea > http://myanimelist.net/anime/18397/Shingeki_no_Kyojin_OVA
Inca nu s-a anuntat niciun sezon 2.

| AragorN88 a răspuns (pentru NOFBD):

Da, ala e anuntul la primul sezon. Capitolul acela a aparut in luna martie 2013 si anunta primul sezon care a aparut pe 6 aprilie 2013.