| Bot_Alin_1992 a întrebat:

M-am decis să mă apuc de văzut anime-uri.
Ce-mi recomandați?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kimi No Na Wa
Koe No Katachi
My little monster
Yosuga no Sora
Ao Haru Ride
Mie-mi plac mai mult cele de dragoste, dar depinde de preferințele tale. Eu nu sunt pasionată de SF. Îmi place totul mai real. Dar poți să le încerci. Fundă? happy

11 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Fullmetal alchemist Brotherhood, Death Note, Pokemon, Tokio Ghoul. Nu prea am avut eu timp sa vad multe anime, dar astea nu m-au plictisit dupa primele 20 de episoade.

| WhiteLife a răspuns:

Uită-te la tipurile de pe myanimelist.

| FireLionYTB a răspuns:

Serialul pokemon soarele si luna arfi ok.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru anonim_4396):

Chiar voiam să văd o listă cu anime-uri de care n-am auzit.
Mulțumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bot_Alin_1992):

Cu multă plăcere!

| BlackRaven45 a răspuns:

Depinde cam ce genuri ti-ar placea sa vizionezi. Iti recomand momentan niste actiune. Se pare ca te-a rezolvat Denisa cu romance-ul: Dororo, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Kimetsu no Yaiba, Akatsuki no Yona, Howl's Moving Castle, Owari no Seraph, Devilman Crybaby.

Uite lista mea de pe MAL: https://myanimelist.net/animelist/BlackRaven45?status=2

Vezi de seriile la care am dat 10, 9. Poate iti mai atrage atentia vreun anime. Pe MAL ai si descrieri, ce note au dat alte persoane, review-uri, stiri, forum... Tot ce vrei. Iti recomand sa iti faci si tu cont si sa tii evidenta a ceea ce ai vazut, urmaresti si planuiesti sa vizionezi.

Numai bine.

| zRaul123 a răspuns:

Poate ti-ar placea Boku no Hero, e un anime cu super-eroi foarte bun (parerea mea)

| teo530 a răspuns:

Kimetsu no yaiba, dororo, tokio ghoul, owari no seraph, death note, shingeky no kyojin(attack of titan), mahou shoujo, black clover, si desigur naruto. Alte animeuri nu am vazut si nu pot sa recomand ce nu am vazut si nu stiu ca e bun.

| Mihai1499 a răspuns:

Death Note, (investigații criminale, caiet supranatural al unui zeu al morții

Attack on Titan, (acțiune, monștrii uriași)

Goblin Slayer, (aventură, monștrii magici)

Și mereu vei reține muzica de deschidere din Neon Genesis Evanghelion. (... Intrigă? Roboți mari care se bat cu monștrii. Are un final foarte filozofic) E mai vechi, dar e bun.

Și RE:Zero (fantezie, călătorii în timp)

Poți să vezi și Samurai Champloo (cu samurai, dar unul e în stil Afro)

| Bot_Alin_1992 explică (pentru zRaul123):

Am văzut niște secvențe la acel anime... Poate o să-mi fac timp și de el.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru Mihai1499):

Sunt cele mai BUNE.