| Razvi28383838 a întrebat:

Mi-am readus aminte de anime-ul Tokyo Ghoul. Din ce stiam eu, sezonul 3 trebuia sa apara îm decembrie 2016. E aproape sfârsitul anului 2017, si sezonul 3, tot nu a aparut. O sa apara în anul 2018? Sau nu mai apare niciodata?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista intarzieri in productie, de aceea nu se poate decat specula ca sezonul 3 va aparea in 2018.
Se lucreaza, in paralel, la sezonul 2 din "One Punch Man", lucru ce ar putea explica de ce "Tokyo Ghoul" nu a lansat inca o continuare.

| Razvi28383838 explică (pentru dannyel86):

Dar va aparea sezonul 3 vreodata, nu?

| dannyel86 a răspuns (pentru Razvi28383838):

De vreme ce s-au apucat de sezon. nu cred ca il vor abandona. S-a intamplat astfel si cu alte productii tv sau lansari de jocuri; au fost intarzieri repetate, dar pana la urma au ajuns la public. Faptul ca noi vrem sa apara imediat nu inseamna ca nu se vor lansa. Trebuie doar sa avem putina rabdare!

| Razvi28383838 explică (pentru dannyel86):

Ms. laughing m-ai calmat, ca stiu ca apare sezonul 3. Dar mai am o întrebare. Sezonul 3 din AOT apare în 2018 100%?

| dannyel86 a răspuns (pentru Razvi28383838):

"It’s official, Attack on Titan season three will air in 2018, according to its official Twitter account."

sursa: https://www.polygon.com/......unced-2018