| PufarinaRoz a întrebat:

Vreau si eu niste replici din anime care v.au placut. Sa fie in romana daca se poate. Ms big grin

Răspuns Câştigător
| PuppetXD a răspuns:

Ar fi cateva care m-au amuzat, dar m-au si emotionat, asa ca o sa incerc sa le selectez pe cele mai potrivite:

" Albul zapezii imi aminteste de rosul sangelui " - Yuuki Cross, Vampire Knight
" Teoretic iti arat sanii " - Risa Koizumi, Lovely Complex
" Greselile nu sunt lanturi ce ne impiedica sa inaintam " - Erza Scarlet, Fairy Tail
" Hey tu, ruda pierduta a lui Big Foot! " Sakura Ichiko, Bimbougami-ga!
" Prietenii mei sunt singurii care imi dau puterea sa lupt " Natsu Dragneel, Fairy Tail
" Nu este o crima sa omori un vampir " - Zero Kiryuu, Vampire Knight
" Muzica nu-si alege locul sau timpul. Tu alegi asta. " - Soul Evans, Soul Eater

Vara trecuta memorasem mai multe, dar am mai uitat din ele cu tipul. Totus, le tin minte pe cele esentiale...si sunt super dragute. Sper sa-ti placa si tiewinking

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

"Nu ma deranjeaza sa fiu cea de-a doua alegere pentru restul vietii mele."-Natsuyuki Rendezvous
"Ceva, odata pierdut, nu se va intoarce niciodata."-Kuroshitsuji

| Lynna a răspuns:

''Voi deveni Hokage" si '' Datebayo'' ( Naruto ) sau '' Te voi invinge si voi deveni Hokage'' ( Konohamaru Sarutobi ). Dar cel mai mult imi place replica lui Kakashi Hatake, bine, de fapt cel care a spus-o este Obito Uchiha : '' In lumea shinobi. cei care incalca regulile sunt considerati niste gunoaie, dar cei care isi abandoneaza camarazii sunt mai rau decet niste gunoaie"

| Konata a răspuns:

Buna!
-"Din dragoste se naste sacrifiul... se naste ura...si experimentam durerea." [ Naruto ]. Nu mai stiu din ce episod este dar mie mi-a placut replica asta deoarece este plina de compasiune si inteligenta. Am observat ca-ti plac animeurile. Uite pagina mea de facebook, sunt sigura ca o sa-ti placa :) http://www.facebook.com/......8376063951 vrei sa fii admina, cu mare drag :x.

| PufarinaRoz explică (pentru Konata):

Ti.am dat like la pagina. big grin

| Konata a răspuns (pentru PufarinaRoz):

Multumesc :*

| neca a răspuns:

Un suflet sanatos se potribeste cu o minte si un trup sanatos (soul eater)

cine naiba crezi ca sunt? (gurren lagann)

| TommoGirl a răspuns:

Oasai! ( Sezi ) Din Inuyasha big grin!

| amaterasu26 a răspuns:

,,Nu mai ești visul meu. De acum, ești mândria mea!" - Layla Hamilton(Kaleido Star)
"poti merge mai departe, sau sa te intorci, sau sa iei un drum diferit." Pandora hearts
,, Bună, elevi, îmi cer scuze c-am întîrziat, m-am pierdut pe drumul vieții" — Kakashi Hatake (Naruto)
"N-are niciu-un sens sa-ti schimbi felul doar ca sa-i placi cuiva" Pokemon
"Nu crede sfarsitul. Mereu este doar inceputul" Shugo Chara
Si mai era unul care mi-a placut foarte mult... dar o sa-si cam piarda farmecul tradushappy... e din Naruto : "Cei ce incalca regulile sunt gunoaie, dar cei ce isi abandoneaza camarazii sunt mai rai decat gunoaiele."