| MrBlueEnergy a întrebat:

Care este bancul vostru preferat? happy

Răspuns Câştigător
| MisteriuosGirl a răspuns:

Sotul, venind acasa, gaseste sotia cu un amant. Scoate pistolul, zicand:

- Hai cu mine.
Sotul ii propune amantului:
- Hai sa facem astfel: eu trag in aer de doua ori si cadem jos amandoi. La care din noi se va apropia mai intai sotia mea, acela va ramane cu ea.
Sotia aude doua impuscaturi. Priveste pe fereastra, apoi striga:
- Ioaneeeee, iesi de sub pat. Boii astia s-au impuscat unul pe altul!

Du si tu gunoiul!

Un tip cu amanta in pat... la un moment dat suna cineva la usa. Amanta, calma, ii spune sa fie linistit ca e sotul, dar rezolva ea! Se duce la usa deschide si spune:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit... du si tu gunoiul! si ii pune galeata de gunoi in mana. Sotul pleaca.
Amantul se imbraca si pleaca linistit si pe scari isi zice: 'Si frumoasa si desteapta...'.
Ajunge acasa, suna la usa, ii deschide sotia:
- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul! Ia tipul galeata, coboara scarile si in sinea lui isi zice: 'Si urata si cu tupeu...'

Sotia vine acasã plângând cã i s-au furat banii din buzunarul cãmãsii.
- Dar n-ai simtit când hotul ti-a bãgat mâna la sân? O întreabã sotul.
- Ba da, dar n-am stiut ce intentii avea!

Doua femei stau de vorba pe o banca in parc:
- Sotul meu, spune una, e un inger!
- Al meu inca mai traieste! ofteaza cealalta.

Sambata dimineata m-am trezit devreme, m-am imbracat in liniste, mi-am pregatit un pachet cu mancare pentru pranz, am luat cainele, am mers apoi tiptil pana in garaj si am atasat barca la Jeep si am pornit la drum.

Spre disperarea mea, la iesirea din garaj am observat ca afara era o vijelie de nedescris, ploaie amestecata cu fulgi de zapadã, vantul sufla cu peste 95km/h. Am revenit cu masina in garaj si am pornit radioul. La stiri se anunta ca vremea se va inrautati in continuu.

M-am intors in casa. M-am dezbracat inapoi in liniste si m-am strecurat in pat langa sotia mea soptindu-i la ureche:
- E o vreme ingrozitoare afara.
Ea a raspuns somnoroasa:
- Iti vine sa crezi... prostanacul meu de sot s-a dus la pescuit pe o vreme ca asta!?

O batrana sedea pe o banca intr-un parc, mangaindu-si motanul. Deodata, apare zana buna si zice:
- Femeie, tu ai fost, buna, milostiva, cinstita, iubitoare si harnica. Spune-mi trei dorinte pe care sa ti le indeplinesc.
- Zana buna, zana buna, fa-ma bogata!
Zana scoase bagheta si dintr-o data aparu un palat si saci multi plini cu bacnote de EURO.
- A doua dorinta, zise Zana Buna.
- Zana Buna, fa-ma tanara si frumoasa!
Zana scoase bagheta si dintr-o data aparu in locul babei, un top model zvelt, bun de marile case de fashion.
- Spune-mi si a treia ta dorinta, i se adresa Zana Buna frumoasei.
- Zana Buna, fa-l pe acest motan un tanar chipes!
Zana Buna, scoase din nou bagheta si-l facu pe motan un adevart Fat-Frumos.
Chipesul tanar se uita la frumoasa fata si-i zise:
- Nu-i asa, ca acum iti pare rau ca m-ai castrat, frumoaso?

Sotul: "Intru în casa si-mi vãd femeia în pielea goalã pe pat, geamul deschis, mã uit pe geam si vãd pe unul în chiloti, alergând. Iau noptiera si arunc dupã el".
Sotia: "Era cald. M-am dezbrãcat, am deschis geamul. Vãd cum intrã sotul meu furios si fãrã sã zicã ceva aruncã cu noptiera prin geam".
Victima: "Eu sunt sportiv. Alerg în fiecare zi pe acel traseu. Întorc capul si vad cum zboarã o noptierã spre mine...".
Martorul: "Eu nici nu stiu ce caut aici! Stãteam linistit în noptierã..."

The 3 fastest ways of communication in the world are:
3. Tele-fax
2. Tele-phone
1. Tell-a-woman

Need it faster?
Ask her not to tell anyone!

Pleaca sotul in alta camera cu mobilul in buzunar. Scoate mobilul si suna acasa. Sotia ridica receptorul.
Sotul:
- Scumpo, te iubesc...
Apoi inchide receptorul. Se intoarce inapoi si intreaba:
- Cine a sunat?
- Nimeni... o prietena...

La o masa intr-un bar, o mare gasca de barbati. La un moment suna un telefon de pe masa si unul din tipi raspunde:
-Alo. da iubita. cum? esti la cumparaturi. aha! ai gasit o pereche de cizme? cat?! 1000E?! nu e cam scump? aaa, ai cardul meu. ok plateste cu cardul meu.
Peste cateva secunde, suna iar:
-Da iubita. cum? si o geaca de 1500E? moaaa. da, stii ca te iubesc, bine plateste tot cu cardul meu.
Nu inchide bine ca iarasi suna tel:
-Da draga. ceeeee!? o geanta de 2500E!? dar ce are mama, e de aur? aaa, se asorteaza si e de firma?, inteleg.eh hai ia-o si pe asta acu, na. Te pup.
Dupa care tipul arunca telefonul pe masa si striga:
-Ba, al cui e telefonul asta, frate, ca daca mai vorbesc eu mult la el. da faliment!?

1 Ianuatie.
Telefon de la o prietenă:
- Măriuco, la multi ani! Cum ai petrecut anul nou?
- Ca de obicei, în pat.
- Si, a fost multă lume?

Se intalnesc doua prietene:
- Buna, draga, felicitari, am auzit ca te-ai maritat... Spune, cum e?
- Foarte frumos! In fiecare seara ne plimbam prin parc, luam o barca si mergem pana in mijlocul lacului...
- Vai, ce romantic! Si?
- Din mijlocul lacului el se intoarce cu barca, iar eu inot.
- Atata distanta! Nu ti-e greu?
- Nuuuuuuuu... m-am obisnuit! Mai greu este pana ies din sac...

2 răspunsuri:
| SpyDeck a răspuns:

Bancul cu pusca si cureaua lata

| BonaTaEUnVampir a răspuns:

Se urca urca bula sus unde se trage clopotul.si vede o gaurica mica
Si chiar atunci i vine lu Bula sa-si faca treaba(cea mare)...
Popa...era jos. si citea crestinilor."Doamne,dane si noua un dar"
Si in momentul acela i-a scapat lui Bula.traba chiar in mana la preot
Zice preotul: " Multumim,Doamne!Ce sa-ti dam noi tie?"
Si Bula de sus : '"Hartie igienica!"