| Gekkō a întrebat:

Careva pasionat de Japoneza (de prin Arad)?

14 răspunsuri:
| AlessandraCoco a răspuns:

Da euu big grin

| Gekkō explică (pentru AlessandraCoco):

I bun happy

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Gekkō):

happy. Din ce cartier esti?

| Gekkō explică (pentru AlessandraCoco):

B***c tu?

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Gekkō):

M**a***a big grin

| Gekkō explică (pentru AlessandraCoco):

Ahaa, si stii japoneza zici? Poti conversa?

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Gekkō):

Nu am zis ca stiu, doar imi place aceasta limba!

| Gekkō explică (pentru AlessandraCoco):

Aaa, e bine oricum happy

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Gekkō):

Esti fata sau baiat? Scuze dar nu imi dau seama big grin

| Gekkō explică (pentru AlessandraCoco):

Te poti uita la profil, sau se vede si in imagine. Sunt baiat.

| AlessandraCoco a răspuns (pentru Gekkō):

A,ok!

| ChemoshRDB a răspuns:

Urmezi ceva cursuri sau inveti cu un profesor?

| Gekkō explică (pentru ChemoshRDB):

Eu? Nu. Pur si pimplu singur. Adica, cam de 4 ani chiar 5 ani am pasiunea asta si mai ma uitam pe internet (nu luam cuvinte sau notiuni de la amatori pentru ca erau gresite). Pur si simplu singur mi-am dat seama de multe lucruri, am cuparat 2 carti, un ghid de conversatie si un manual (deja pentru mine sunt simple) si ascultand muzica si m-am familiarizat cu asta foarte bine.
Acum pot distinge fiecare cuvant sau particula dintr-o melodie pe care nu o cunosc, chiar daca stiu sau nu cuvantul. Stiu cam 3000 de cuvinte din diferite domenii si notiuni gramaticale. Si mai stiu sa conversez, nu foarte multe, dar stiu.

| Bogdan_Bogdi_1998 a răspuns:

Eu.