| didiroxididi a întrebat:

Ce anime de dragoste stiti? Va rog sa scrieti si o descriere scurta... multumesc :* Dau funda!

2 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Boku no pico

| Cloudless a răspuns:

Ignorand primul raspuns, cam asa ar merge:
1) Toradora, un anime care ii are in prim plan pe Ryuuji si pe Taiga, doi asa zici delicventi. Ryuuji datorita ochilor sai care par mereu incruntanti si Taiga care e denumita si tigrul cat o palma.
Aoi haru: Un anime recent ce are la baza relatia dintre Futaba si Tanaka. In copilarie acestia doi se aproprie si sunt pe punctul de a incepe o relatie cand datorita unui incident Tanaka se muta. Peste ani se reintalnesc, amandoi destul de diferiti.
Sukitte Ii na eu - Mei, o fata care a fost tradata in trecut de prieteni se hotaraste sa nu se mai apropie de nimeni. O singura persoana nu tine cont de asta, cel mai popular tip din liceu, Yamato.
Onegai Sensei - Destul de vechi, din 2002 parca, o poveste foarte frumoasa si destul de interesanta dintre o femeie care a venit de pe o alta planeta si un elev cu o conditie medicala misterioasa.
Myself; Yourself - Aici e putin mai complicata povestea, foarte frumoasa, dar inceputul are la baza mai multe personaje si dureaza pana intelegi drama si relatiile dintre ele.
Cam atat pentru moment, daca mai vrei, da mesaj.