| AlexandraDulcik a întrebat:

Ce anime-uri stiti?
Scurta descriere!

4 răspunsuri:
| Dinamovistul101 a răspuns:

Naruto Shippuden e singurul pe care il stiu si pe care il stie majoritatea adolescentilor e un anime foarte frumos merita vazut.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Animeuri:
Naruto
Naruto shippuden
Bleach
Ao no exorcist
Soul eater
Deadman wonderland
Death note
Elfen lide
Fairy tail
Higurashi no naku koro
blood+
Vampire Knight
Vampire Knight Guilty
Ben-to
Shugo Chara
Rosario+Vampire
Siteuri:
animekage
anime. kage
desene anime(in momentul de fata are niste probleme tehnice dar poate o sa se rezolve)
deseneanimeonline
trilulilu
vplay(aici trebuie sa iti faci cont dar nu costa nimica)

| bcalex96 a răspuns:

Salut!
Naruto,Naruto Shppuden, Dragon ball, Dragon ball z, Dragon ball GT.
Ambele animeuri au personajele principale asemanatoare (naruto) (son goku)ele sunt sa spun asa un pic prostute si adora sa lupte si sa devina mai puternici si se alatura la orice aventuri si isi fac din ce in ce mai multi prieteni.Naruto e frumos dar Dragon ball...nu pot descrie cel mai frumos anime vazut de mine vreodata acel Son-Goku ma captivat pe toata durata desenului, tin sa spun ca prima data l-am vazut pe la 7-8 ani dar acum 1 an mi-am adus aminte de cu mare drag si l-am revazut cu aceeasi pasiune ca si cand as fi avut 8 ani.Iti recomand amblele dar incepe cu Dragon ball e uimitor nu vei regreta.

| PlasticMoon a răspuns:

Naruto- In urma cu 12 ani un demon a atacat satul Konoha (frunza)si al 4-lea hokage a sigilat demonul care era o vulpe cu 9 cozi in propriul sau fiu murind impreuna cu mama lui Naruto. El ramane singur fiind ignorat si urat de ceilalti sateni si avand un singur vis: de a deveni hokage si de a fi recunoscut de cei din satul frunza. Dupa ce este admis la academie se imprieteneste cu Sasuke Uchise, Sakura Haruno si cu multi altii.
Naruto Shippuden- Dupa un antrenament de 3 ani pentru a-si perfectiona tehnica, Naruto se intoarce in Konoha unde are parte de noi aventuri si incearca din rasputeri sa-l aduca pe Sasuke Uchise inapoi in sat(acesta paraseste satul in nevoia disperata de a-si razbuna fratele si de a deveni mai puternic).

-Death Note- povestea din anime-ul Death Note este despre un tanar extrem de inteligent, pe nume Light Yagami, el uraste crima si coruptia din lume. Viata i-se schimba drastic atunci cind descopera un carnet misterios pe jos, cunoscut ca "Death Note" (Carnetul Mortii). Instructiunile din acesta spun ca numele omului scris in carnet va muri. Light este initial sceptic de realitatea inscrisului, crezind ca este doar o gluma. Insa, dupa ce experimenteaza cu el si ucide doi infractori, este fortat sa recunoasca faptul ca acel carnet are puterile prevazute in el. Dupa intilnirea cu fostul detinator al sau, un shinigami numit Ryuk, Light planueste sa devina "Zeul unei lumi noi" prin executarea criminalilor.

Nana- Anime-ul si manga NANA au fost create de Ai Yazawa.
Anime-ul urmareste viata a doua fete cu acelasi nume, NANA, care se intanlnesc in tren in drumul lor spre Tokyo. Una din ele venita mai "de la tara", pe nume Nana Komatsu (numita de prieteni Hachi sau Hachiko) si cealalta, pe nume Nana Osaki care a fost vocalista intr-o trupa de rock si merge in Tokyo pentru a-si implini visul de a deveni cantareata.
Dupa ce s-au despartit in Tokyo, se intilnesc din nou in timp ce fiecare cauta un apartament si decid sa locuiasca impreuna in acelasi apartament ca sa plateasca chiria la jumatate. De aici incepe prietenia lor, fiecare are un trecut mai mult sau mai putin dureros care se descopera pe parcurs.
Nana Komatsu, o fire copilaroasa, simpatica, si-a dorit sa mearga in Tokyo la iubitul ei Shouji si de asemenea pentru a putea duce o viata independeta. Este o fata care se indragosteste foarte usor.
Nana Osaki, o tinara cam rebela care a cintat intr-o banda punk-rock "Black Stones", in orasul ei natal, vine in Tokyo dorind sa isi faca o cariera. Prietenul ei, Ren, care era basistul trupei Black Stones, plecase doi ani in urma in Tokyo astfel calea celor doi se despartise. Ren fiind acum vestit, chitaristul unei trupe faimoase, Trapnest.
Intre cele doua fete se leaga o relatie si o prietenie de suflet speciala. Anime-ul prezinta in continuare destinul si viata celor doua NANA, iubirile acestora, cariera, bucuriile si greutatile prin care trec; prietenia lor fiind cea mai importanta.

Daca esti fata sunt sigura ca ti-ar placea foarte mult urmatoarele anime-uri:

LovelyComplex- Love*Com este o poveste de dragoste între un băiat și o fată din Sakai, Osaka. Fata, Risa Koizumi, are înălțimea de 1, 72cm(5 ft 8) fiind mai înaltă decât o fată japoneză de înălțime medie. Băiatul, Atsushi Otani are înălțimea de 1, 56(5 ft 1)fiind mult mai scund decât un băiat japonez de înălțime medie.Din această cauză cei doi sunt numiți "Stan și Bran", după un duo comic popular, care are o diferență de înălțime similară.În timpul școlii de vară, un student foarte înalt numit Ryouji Suzuki (de la o altă clasă), apare și Risa se îndrăgostește de el imediat, deoarece el este înalt. Există o fată care Atsushi o place la fel, astfel Risa și Atsushi decid să lase deoparte diferențele lor și se ajută reciproc la interesele lor de dragoste.Dar când ajung să se cunoască mai bine, sentimentele lui Risa pentru Atsushi încep să înflorească, și viața ei pentru iubire devine complicată de acum încolo.

Tonari no Kaibutsu-kun- Mizutani Shizuku e genul de persoană căreia îi pasă doar de note. În urma unei neînţelegeri îl întâlneşte pe Yoshida Haru care e convins că sunt prieteni şi care îi schimbă total viaţa. „Tonari no Kaibutsu-kun" e povestea de dragoste a unei tinere indiferentă la lumea din jurul ei şi a unui băiat cu suflet mare, dar neînţeles.