| SeeDifference a întrebat:

Ce credeti despre copilaria lui Nagato si calea pe care a luat-o?

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

A avut o copilărie tristă,chiar tragică,dar asta nu este ceva ieşit din comun în Naruto,având în vedere că majoritatea personajelor au în spate o poveste mai puţin fericită.Iar când mă gândesc la viaţa pe care Nagato a dus-o,singurul lucru care îmi vine în minte este citatul "Drumul spre iad e pavat cu intenţii bune". Deşi a sfârşit fiind privit de către oameni drept un duşman,un răufacător(cu excepţia lui Naruto),scopul său era de fapt restaurarea păcii. Până la urmă el a avut mereu intenţii bune,dar a fost influenţat negativ pe persoane precum Obito,şi ca şă-şi atingă scopul a folosit nişte mijloace nu tocmai corecte, chiar violente.Din anumite puncte de vedere poate fi comparat cu Orochimaru, Kabuto, Madara, chiar şi Obito.La început toţi au fost oameni buni,asta fără îndoială.Au avut nevoie doar de un impuls, ceva care să îi împingă pe culmile disperării şi să îi facă să aleagă un drum întunecat.Din fericire, Nagato a reuşit chiar înainte să moară să se întoarcă din acel întuneric, la fel ca Gaara.
Cred că în ciuda tuturor celor întâmplate, Nagato este un caz fericit.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Okami23 a răspuns:

O copilarie trista, dar nu e cea mai rea.

| Niklauss a răspuns (pentru Okami23):

Si atunci care e cea mai rea, sa iti vezi parintii cum mor in fata ochilor tai. Ca alui Naruto nu a fost mia rea. Si alui Sasuke nu se compara cu alui Naruto sau Nagato. sa iti moara tot clanul de fratele tau mai mare. Si apoi sa vezi ca de fapt Itachi a fost pus sa isi omara clanul de ticalosul de Danzo ( Care si-a meritat soarta )

| Okami23 a răspuns (pentru Niklauss):

Copilaria lui Itachi si Sasuke, dar si Naruto care a fost singur mai tot timpul. Nagato a avut pe cineva macar, pe Konan si Yahiko. Naruto pe nimeni, la fel si Gaara

| SmeagolCelMare a răspuns:

Nu stiu. Nu ma uit la asemenea tampenii.