| anonim_4396 a întrebat:

Ce impresie v-a lasat anime-ul mirai nikki?

12 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

E destul de bun, mi-a plăcut.

| bunicisibuni a răspuns:

Este unul foarte frumos. Număru 1.

| teosbeos a răspuns:

Tare...oarecum am vazut si animeuri mai bune. e ceva in genul o dragoste cudata, in conditii cudate... dusa la limita.

| OtakuForever a răspuns:

Mie anime-ul Mirai Nikki, ma impresinat pe parcus si s-a concentrat pe m-ai multe planuri:
1. Pe luptele dintre cei 12 detinatori de jurnale, pentru a deveni Zeu.
2. Pe povestea de dragoste un pic cam ciudata dintre Yuki si Yuno, care in final cei 2 au tinut mult unul la altul.
3. Pe prietenia dintre mai multe persoane care nu aveau legaturi de simpatie si in final au devenit toti buni prieteni si i-au ajutat pe Yuki si pe Yuno.
Eu am invatat din acest anime ca daca avem toti un scop anume, putem ajunje unde vrem noi, alaturi de prieteni adevarati.
La sfarsit dupa lupta dintre Yuki si Yuno, care a castigat Yuki, a dovedit ca el ca el o iubiea foarte mult.
Este un anime de exceptie si il recomand cu toata increderea.
La revedere.

| LadyCrazy999 a răspuns:

E bunhappy mi-a placut

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Mi s-a parut dragutel

| Mariix a răspuns:

Tare big grin.

| YoureGoingDown a răspuns:

Un anime de nota 10 ...merita vazut chiar mi-a placut foarte mult ^^

| Prometeu99 a răspuns:

*** SPOILERS ***

Foarte interesant, insa spre sfarsit mi s-a parut ca Yuki prea repede si-a schimbat atitudinea si ma refer la scena in care-si omora prieteni, crezand ca-i poate aduce inapoi daca castiga.
Ma asteptam oarecum s-o faca insa prea s-a lasat influentat de Yuno avand in vedere ce i-a facut si cat de mult si-a dorit el sa aiba prieteni.
Am ramas cu o oarecare impresie ca Yuki a inceput sa gandeasca si sa se comporte cam ca si Yuno.
In rest foarte interesant anime-ul! happy

| anonim_4396 explică (pentru Prometeu99):

Deci nu l-ai vazut tot, deoarece l-a urma se clarifica lucurile, iti recomand de asemenea si redial.

| Prometeu99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, l-am vazut tot, si am inteles ca s-au explicat dar nu ma incantat schimbarea foarte brusca de atitudine tongue

| anonim_4396 explică (pentru Prometeu99):

Mie mi-a placut deorece mi se parea ca incepe sa semene cu Leuch din Code Geass