| єχcєєℓ a întrebat:

Ce parere aveti de Tokyo Ghoul?

13 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Am citit manga si pot spune ca e misto. Animel ni stiu ce sa spun... Primul ep e ok

| Ashadow a răspuns:

Destul de satisfacator pana acum.
Scenele gore mergeau mai accentuate tho,adica alo, e evenimentul care zdruncina toata viata main-ului, nu poti sa-l trantesti in treacat (îhî, l-as fi vrut mai dramatic) ca sa poti sa lungesti episodul pana la hranirea fortata.

A, si ma irita culoarea parului si a ochilor lui Touka laughing
Macar sa nu fi fost parul ATAT de albastru (enervant de albastru), ci mai inchis.(mereu mi-am imaginat-o bruneta)

Sper sa nu-l strice pe Uta, cine stie poate ii fac parul roz sau ceva.

| єχcєєℓ explică (pentru Ashadow):

Hai ma ca daca ii fac parul roz zici ca e punker
rolling on the floor

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Normal,ca brunet si full tatuaje + piercinguri arata si el a om obisnuit.

| MaliciousDeath a răspuns:

Pentru inceput
http://i.imgur.com/9No61ck.jpg
Nu ma pricep prea bine la a-mi argumenta opiniile, dar n-am mai fost de mult obsedata de ceva.E perfect.De la firul narativ pana la designul mastii lui Kaneki si gusturile lui in materie de carti.Iar primul episod a fost chiar promitator. Sper totusi ca anime-ul sa respecte manga-ul.Indiferent daca va deveni popular sau nu(nu ca in cazul SnK).Meh, tu ce crezi?

| єχcєєℓ explică (pentru MaliciousDeath):

M-am uitat la primul episod si m-am apucat si de manga.Sunt la cap 50 si e deja printre preferatele mele big grin
Vorbind de masca lui Ken...sincer masca m-a facut sa incep Tokyo Ghoul laughing dupa m-a atras povestea si mi se pare naspa ca primul episod e bazat pe primele 5 capitole parca...se misca prea repede dar in fine e doar primul episod, sper ca urmatoarele sa nu fie asa.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Uuu, bun asa.Simt cum imi creste speranta in omenire.
Pe langa faptul ca e bazat pe aproape 5 capitole, in episod nici macar nu apar in ordine unele evenimente.Sunt de acord ca s-au cam grabit, dar a fost ok.
Cam de la 50 incolo devine mai badass.:^D

| єχcєєℓ explică (pentru MaliciousDeath):

Am ajuns la 75 azi si woaaahuuii ce i-a dat lui Ayato si tipului ala sadic nu mai stiu cum il cheama sad dar vad ca nu mai pun capitole.Tu pe ce site citesti?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Mda,ma enerveaza ca sunt traduse asa lent, au ajuns la 132, dar refuz sa ma uit peste ele :C.Acum cateva saptamani lipseau multe capitole intre 50-60, si nu puteai sa citesti normal.Citesc pe unde apuc.:))Mangahere si mangafox de obicei, apar mai rapid la cautari.
In caz ca te tine:
http://raw.senmanga.com/Tokyo_Ghoul/

| єχcєєℓ explică (pentru MaliciousDeath):

Pff ca doar pe mangahere si mangafox am cautat si tot la 75 au ramas.
Dar sa fim sinceri.Sa ne bucuram ca macar exista oameni care traduc hieroglifele alea laughing dar ce fac acum.Ce mai fac noptile astea de vara ca ma plictisesc.Cred ca o sa continui gokukoku no bryinhldr
Mda...e fain sa traiesti in Japan...

| Blamely a răspuns:

Povestea și personajele lasă de dorit.

| AmanoYuno a răspuns:

Vreau sa.l vad happy

| ElleAhx a răspuns:

Pare destul de ok, nu are ceva extraordinar si nici nu ma da pe spate cu povestea sau personajele dar totusi este cam devreme sa trag acum o concluzie daca este bun sau nu. In fine, primul episod m-a facut sa vreau sa il urmaresc in continuare laughing