| Croampa a întrebat:

Ce parere aveti despre deadman wonderland, e atat de horror pe cat spune descrierea?
Adica nu am vazut nici un episod, dar stiu aproape toate personajele si nu mi se pare mare lucru, as vrea parerea voastra despre acest anime( si fara descrierii de pe net)! big grin

12 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Mie mi-a placut.
Bine, in anime nu ajungi la nicio concluzie in final si totul e fad prezentat, dar animatia e buna. Daca ai timp, mai bine citesti manga-ul.(Sugestia asta cred ca pot s-o dau pentru mai bine de 10 anime-uri.)
Iar anime-ul nu e asa horror.Ma rog, aici depinde de fiecare.Altii gasesc doar pur teribilism, altii dezgust la anumite scene, poate chiar indiferenta.

| Croampa explică (pentru MaliciousDeath):

Nu sunt genul care sa fie atat de usor dezgustat, adica in unele faze as fi putut juca chiar eu( avand in vedere ca mi-am spart capul si buza si doar am ras), eu am spus de horror pentru ca in descriere zice horror si +17( n-am 17) si m-am gandit ca poate as putea ramane cu "traume" pentru ca filmele sau animele de groaza cu varsta de 17-18 ani chiar sunt naspa!

deci ce zici, sa incerc sa ma uit macar la un episod?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Croampa):

Da,n-ai nimic de pierdut.Iar scenele mai nasoale, cum ar fi extirparea globului ocular, nu sunt prezentate.Auzi doar un tipat, de restul se ocupa imaginatia ta.c:

| Croampa explică (pentru MaliciousDeath):

Da, m-am uitat la tot animeul in mai putin de 24 de ore, si nu mi s-a parut asa groaznic! big grin
Oare sa ma apuc si de hellsing?
Ala cum e?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Croampa):

Da,da,da.Hellsing e ca o sticla cu vin.Cu cat trec anii, cu atat ajungi sa-i apreciezi mai mult adevarata valoare.c: Asta raportat la unele anime-uri din ziua de azi.Ideea e ca e bunicel. Urmareste-l si zi-mi aici ce crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E unul dintre preferatele mele ^^

| Croampa explică (pentru anonim_4396):

Si nu mi-ai zis niciodata...
ce anime iti mai plac? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

...Hellsing

| Croampa explică (pentru anonim_4396):

Hhhhhh, da hellsing e +18, cati ani ai?
Si doar deadman wonderland si hellsing? Nu-ti place un hataraku maou sama, un bleach sau altceva, doar horror din alea naspa( naspa pentru ca ramai traumatizat)! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Wtf
Da frate
Mi-a plăcut aşa mult că
Am rămas traumatizată straight face

| neca a răspuns:

E rahat, am impresia ca japonezi care au facut animeu au stat intro camera pana unu din ei a zis ceva de genu ''hei hai sa fac un anime pentru americanul stereotipic'' e violent si sadistic intr-un mod juvenil, precum un copil care omoara o pisica sa arate cat de smecher si tare e el.
personaju principal e la fel de complex ca un pachet de scutece.
sfrsitul nu are nici o concluzie.
antagonisti sunt previzibili si pana la sfrsitul animeului vor aparea vreo 20 de personaje noi dintre care jumatate au roluri nesimnificative.

cu toate astea mi-a placut destul animeul cat sa-l termin dar da ca ai de gand sa incepi sa te uiti la el sa nu te astepti la un anime genial

| genifar45 a răspuns:

Nu e un anime genial... povestea este ciudata cu multe personaje neimportante, iar în legătură cu genul lui...animeul nu este horor(are câteva secvențe cu morți dar nu sunt cine știe ce) în comparație cu alte anime precum corpse party sau elfen lied.L-am văzut și eu dar nu m-a impresionat. happy